Yazılım

Windows'a sıkı bir rakip mi geliyor?

Popüler işletim sistemlerinin üreticisi Microsoft'a rakip bir işletim sistemi gelebilir!

Windows'a sıkı bir rakip mi geliyor?

Dünyanın en çok kullanılan ve beğenilen yazılımlarını üreten Microsoft'un değerli işletim sistemi Windows'a sıkı bir rakip geliyor. Rekabet şimdiden oldukça kızışacağa benziyor çünkü bu işletim sistemi Windows'un alternatifi olacak kapasitede.

İşletim sistemimi ReactOS Foundation grubu adı altında piyasaya sürülecek. 2012 yatırımlarını gözden geçiren firma geleceğe yönelik Windows XP alternatifi ve benzeri ücretsiz bir işletim sistemi çıkaracaklarının müjdesini verdi. Yeni gelecek işletim sisteminin alt yapısı ise Windows Xp ve Windows 2003 temelli olacak, yani "ikili (binary) uyumlu".

1336126698_reactos0.3.1bookletcover.png

Çok konuşulacak gibi görünen ReactOS adlı işletim sistemi için şirket şuanda "alpha" aşamasını tamamlayıp "beta" aşamasına henüz geçmek üzere. Şirketin çalışmalarının yeni gelecek işletim sistemi üzerinde oldukça etkili olacağa, grafil arayüz çalışmaları, API'ler ve çekirdek gibi işletim sistemi bileşenleri şirketin yoğunluğundan etkileneceğe benziyor olacak ki, şirket bu ağırlığı kendi de hissediyor. Şirketin amaçları arasında: "mümkün olduğu kadar çok geliştiriciyi işe almak". Böylece "bir hobiyi işe dönüştürmek, geliştiricilerin tüm zamanlarını ReactOS projesine harcamasını sağlamak" bulunuyor.

*Şirketin en büyük amacı ise ReactOS işletim sistemini bir dünya sistemi haline getirmek ve bütün dünyada alternatif olarak sunmak.

Yorumlar
Misafir
bugüne kadar geç kalınmış bir çalışmadır, heceyan uyandıracak kalitede ve sadelikte olmasını diliyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.