Yazılım

Yeni metro arayüzlü Firefox örnekleri çıktı!

Windows 8 ile birlikte hayatımıza girecel olan metro arayüz yazılımlara gelmeye başladı!

Yeni metro arayüzlü Firefox örnekleri çıktı!

Dünyanın en çok kullanılan arama motorlarından olan Google'ın sözleşme yaptığı Mozilla Firefox'un bir süredir yeni gelecek işletim sistemi Microsoft Windows 8'in kullandığı metro arayüze uygun tasarımlar yapacağı ve gelişmiş bir arayüzle kullanıcıların karşısına çıkacağı biliniyordu.

Son zamanlarda internette yer alan yüzlerce iddialara karşılık olarak bugün internete düşen bu görüntüler Firefox'un geçirdiği ve geçirmeye devam edeceği evrimi gözler önüne seriyor. Yeni Firefox'a ait görüntüleri Mozilla şirketi yöneticilerinden Madhava Enros örnekler göstererek kullanıcılarla paylaştı...

1336131101_20120503094122.jpg
Yukarıda vermiş olduğumuz ekran görüntüsü giriş ekranına ait, bu ekran özellikle yenilik ve değişiklik olarak karşımıza çıkan özelliklere bakacak olursak, en çok ziyaret edilen siteler, yer imleri ve sık kullanılanlar yer alıyor...

1336131443_2.jpg

Hemen bu yazımızın üstünde gördüğünüz Screen'de(ekran görüntüsünde) normal bir web sayfasının nasıl görüntüleneceğine dair bir örnek duruyor. Yeni gelen örnekten yola çıkıp yorum yapacak olursak, Windows 8'in metro arayüzü ile uyumlu olarak piyasaya çıkacak olan bu arayüzde biraz İnternet Explorer'ın kırpıntıları ve biraz da Google'ın son zamanlarda milyonlarca kişi tarafından tercih edilen ve çok iyi bir çıkış yakalayan Chrome adlı tarayıcısından esinlenilmiş diyebilriz.

Sayfa 2: Firefox'ta sekmeler arası geçişte yaşan değişiklikler

1336131462_3.jpg

Yeni tarayıcıda karşımıza çıkan diğer bir yenilik ise sekmeler arasındaki geçiş ve estetik görünümü sağlayan değişim. Bu görünüme ait ekran görüntüsüne de yukarıdaki resmimizden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.