Samsung'un sesli asistanı Bixby Türkiye'de!

Galaxy S8 ve S8+'da bulunan, Samsung’un akıllı asistanı Bixby, Türkiye'de kullanıma sunuldu!

Samsung bugün, milyonlarca kullanıcının akıllı telefonlarıyla daha zeki yollarla etkileşim kurmasını sağlayan Bixby’nin sesli komut özelliğinin dünyada 200’den fazla ülke ve bölgede kullanıma sunulduğunu duyurdu. Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri'ne ek olarak, Türkiye, Birleşik Krallık, Avustralya, Kanada ve Güney Afrika da dahil olmak üzere, dünyanın çeşitli ülkelerindeki tüketiciler, işlerini daha hızlı ve daha kolay bir hale getirecek akıllı arayüzü kullanabilecek.

Şu an sadece İngilizce ve Korece olarak kullanımda olan Bixby, bir veya daha fazla komut dizisi kullanmak yerine özel bir ses komutu oluşturmanıza olanak tanıyan Hızlı Komutlar özelliğiyle, akıllı telefonunuzu daha üretken kullanmanızı ve kişiselleştirebilmenizi sağlıyor.

Örneğin, aynı anda “Do not Disturb” (Rahatsız Etmeyin) moduna geçmek, alarmı sabah 6’ya kurmak ve mavi ışık filtresini açmak için tek bir kısa yol olan “İyi Geceler” komutu kullanılabiliyor.

1503405339_bixby.jpg

Bixby ayrıca, sizin konuşma, soru sorma ve bir şeyler isteme tarzınızı da öğreniyor. Tekrara dayalı öğrenme teknolojisiyle kişisel tercihlerinizi ve konuşma tarzınızı zamanla daha iyi tanıyacak şekilde gelişiyor.

Örneğin, bir fotoğraf çekip Bixby'e "Az önce çektiğim fotoğrafı anneme gönder" dediğinizde, Bixby çapraz uygulama komutlarını anlayabiliyor, hangi fotoğraftan söz ettiğinizi tespit edip onu annenize gönderebiliyor. Bu doğal dil anlayışı, akıllı telefonunuzla etkileşim kurmayı daha kolay ve daha sezgisel hale getiriyor.

Galaxy S8 ve S8+ kullanıcıları, bugün itibarıyla Bixby tuşuna basarak Bixby’nin ses özelliklerini kullanmaya başlayabilir. Artık, Galaxy S8 ve Galaxy S8+ telefonlarda atanmış tuşu basılı tutarak veya yalnızca "Hi Bixby" (Merhaba Bixby) diyerek Bixby'yi etkinleştirilebiliyor.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Samsung'un sesli asistanı Bixby Türkiye'de!

   şimdi arkadaşlar kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş dicem. Tam cuk diye oturacak hepinize. bunları yazanların elinde iphone 7 plus mı var sanki. eziksiniz bu kadar belli etmeyin. samsungun giriş seviyesi telefonlarını kullanan çocuklar gelmiş burada neler yazmış. teknolojinin öncüsü samsung. samsung olmasa apple hala size iphone 5s kasasında telefonları sunabilecek kapasitesizliğe sahip bir firma. hala hızlı şarjı olmayan ekranı tırt günlük kullanım ömrü samsungun yanında yarışı kadar olan bir firma. gelmiş burada neler diyorsunuz. yazık ki abd ye giden tonca paraya. siz fakirsiniz alamazsınız apple felan. zar zor 6 anca . elindeki 5s 6 ile apple kullandığınızı zannedersiniz. bixby yakında çok daha profesyonel bir hal alacak. çat pat ingilizcem ile de fazlasıyla rahat kullanım sunuyor. siri kadar akıcı değil ama ondan daha işlevsel komutları yerine getiriyor.

   Misafir 24 Ağustos 2017 02:27 Perşembe (0) (0)
  • Samsung'un sesli asistanı Bixby Türkiye'de!

   Sirinin yapamayacağı neyi yapıyor? Yemek mi yapıyor :)

   Misafir 23 Ağustos 2017 10:13 Çarşamba (1) (0)
  • Samsung'un sesli asistanı Bixby Türkiye'de!

   Adında hayır yok, samsungun yaptığı şey ne kadar iyi olabilir ki zaten :)

   Misafir 23 Ağustos 2017 06:04 Çarşamba (0) (0)
  • Samsung'un sesli asistanı Bixby Türkiye'de!

   Adında hayır yok yahu bu ne dandik isim, samsungun yaptığı şey ne kadar iyi olabilir ki zaten :)

   Misafir 23 Ağustos 2017 06:03 Çarşamba (1) (0)
  • Samsung'un sesli asistanı Bixby Türkiye'de!

   Aman samsung bey telefonu patlatmasın bu hede?

   Misafir 23 Ağustos 2017 06:00 Çarşamba (1) (0)
  Yorumları Göster