Bunlar iPhone'dan önce en iyi telefonlardı

Apple'ın orijinal iPhone modelinden önce en iyi telefonlar bunlardı!

Apple'ın orijinal iPhone'unun piyasaya sürülmesinin 10. yıldönümünde, insanların iPhone gelmeden önce alabileceği en iyi telefonları merak ediyor musunuz?

Tam bir QWERTY klavyeye sahip cihazlardan, en iyi olanlar arasında Nokia, Sony ve Ericsson firmalarına ait telefonlar yer alıyor. İlk iPhone'dan en azından kağıt üzerinde biraz daha üstün görünüyordu. Bazılarının 3G bağlantısı vardı ve diğerleri kullanım için daha iyi olduklarını iddia ederken, bazıları üstün kameralara sahipti. İlk iPhone'da bu özelliklerin çoğundan yoktu. GPS, video kaydı gibi şeyler yoktu ve bir 3G ağına bağlanamıyordu ama yine de bir devrimdi. Akıllı telefon paradigmasını bir bütün olarak değiştirdi; daha önce var olana benzeyen yeni dokunmatik arayüzü, takılmadan yazmayı sağlayan bir klavye ve geniş ekranlı bir görünüm ve yeni bir tasarım. 

Bir değişikliğin ne kadarını getirdiğini daha iyi anlamak için, orijinal iPhone'un hemen öncesinde bulunan en iyi telefonlar ı aşağıda ve sonraki sayfalarda inceleyebilirsiniz.

BlackBerry Curve 8300

 2003 yılında Quark'ın piyasaya sürülmesinden sonra BlackBerry, e-posta, web ve BBM'yi tek bir cihazda QWERTY klavyeyle birleştirerek gerçekten dikkat çekti. 

 Ardından BlackBerry Pearl, daha kompakt bir tasarım ve aynı zamanda bir ilk olarak kamerayla ve navigasyon için yeni bir trackpad'le bu kazanılan formülü geliştirdi ancak, iPhone'tan önceki en önemli cihazı aslında Curve'ydi.

BlackBerry Curve daha güçlü ve daha yüksek bir çözünürlüğe sahipti ancak, kusurları gerçekten çok daha üstün ve daha rahat kullanıcı arabirimine sahip olan iPhone'la ortaya çıktı.

 1498803138_blackberry-curve-1.jpg

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Bunlar iPhone'dan önce en iyi telefonlardı

   Appleın algı yönetimi için yaptırdığı ısmarlama haberler...

   Misafir 01 Temmuz 2017 20:39 Cumartesi (0) (1)
  • Bunlar iPhone'dan önce en iyi telefonlardı

   Değişen bişey yok hala pşyasanın 10 adım gerisinden geliyor

   Misafir 01 Temmuz 2017 20:38 Cumartesi (0) (0)
  • Bunlar iPhone'dan önce en iyi telefonlardı

   Yorum yapanlarin hepsi android kullaniyor anlasildi

   Misafir 30 Haziran 2017 14:13 Cuma (3) (2)
  • Bunlar iPhone'dan önce en iyi telefonlardı

   çok ilginç bir başlık olmuş. kim demişki piyasadaki en iyi telefon Iphone diye!!!!

   Misafir 30 Haziran 2017 10:07 Cuma (1) (3)
  • Bunlar iPhone'dan önce en iyi telefonlardı

   iphone en iyi telefon mu ki kime göre neye göre :)) Tamam ilk çıktığı zamanlar çok.devrim yaptı ama sonrasında bi halti yok rakiplerinin hep gerisinde kaldı. huawei mate 8 kullanıyorum ama 3 yıldır yılın en iyi telefonları samsung seciliyor s6 s7 derken bu senede s8 seçildi. Arkadaş bu sitede iphone yi öve öve bitiremedi arkadaş.

   Misafir 30 Haziran 2017 10:06 Cuma (1) (2)