FBI, iPhone'u nasıl hacklediğini Apple'a açıklamayacak!

FBI, terör olayına karışan iPhone'un kilidini nasıl açtığını Apple'a açıklamak zorunda olmayacağı mahkeme tarafından açıklandı. Detaylar haberimizde.

FBI, geçtiğimiz yıl Amerika'da yaşanan terör olayında, teröristin kullanmış olduğu iPhone 5C'nin şifresini Apple'dan kırmasını istemişti. Ancak Apple, müşteri gizliliğini öne sürerek, terörist de olsa iPhone'un şifresini kırmayacağını açıklamıştı. ABD hükümeti, FBI ve Apple arasında gerginlik uzun süre sürmüş ancak Cupertinolu firma geri adım atmamıştı.

FBI, geç de olsa 1 milyon dolar harcayarak iPhone 5C'nin şifresini kırmıştı. Bu olaydan sonra Apple, FBI'dan iPhone'un şifresini nasıl kırdığını öğrenmek istemişti. Ancak Apple eli boş dönmüştü. İlerleyen süreçte mahkemeye başvuran Apple, yine eli boş döndü.

1506925889_topiciphone5c.png

Federal mahkeme, FBI'ın kullanmış olduğu şifre kırma aracı ile iPhone 5C'nin şifresini nasıl kırdığını Apple'a açıklamak zorunda olmadığı hususunda karar verdi. Yani Apple, asla iPhone 5C'nin şifresinin nasıl kırıldığını öğrenmeyecek. Gizliliğe önem veren Apple'ın ilerleyen süreçte mahkemenin vermiş olduğu bu karar itiraz etmesi bekleniyor. Sizce, terörist bile olsa Apple'ın iPhone'un kilidini kırmaması doğru mu?

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • FBI, iPhone'u nasıl hacklediğini Apple'a açıklamayacak!

   yarın o terörist kendi ailesinin yanında eylem yapar bomba patlatır. bi başka terörist ise apple genel binasını patlatır. teröristin vicdanı olmaz. yanlış yoldasın apple. müşteri memnuniyeti sağlamak için insanlığı tehlikeye atıyosun

   Misafir 03 Ekim 2017 03:22 Salı (1) (1)
  • FBI, iPhone'u nasıl hacklediğini Apple'a açıklamayacak!

   2-si de çileden çıkaracak hareket yapmış. Bunun normal hayat versiyonu olsa ben o adamla sürekli kavga ederdim :D Çok ibnece hareket :D

   Misafir 02 Ekim 2017 20:11 Pazartesi (0) (0)
  • FBI, iPhone'u nasıl hacklediğini Apple'a açıklamayacak!

   Yanlış

   Misafir 02 Ekim 2017 16:53 Pazartesi (2) (1)