Görünmezlik pelerini üretilmeye başlandı!

Giyildiğinde görünmez olunacak, pelerin geliştiriliyor.

Retinalarımızın bazı şeylerden sıçrayan hafif ışık dalgalarını alması sayesinde nesneler bize görünür oluyor. Gizleme konusundaki önceki girişimlerin çoğu nesnelerin etrafında hafif dalgaların yolunu bükerek bu ilkeye karşı koymaya çalıştı. Ancak sadece küçük ölçeklerde çalışabildi ve genellikle parlaklık efekti gibi başka görsel efektler yarattı.

Araştırmacılar özel bir malzeme ve özel bir dalga teknolojisi kullanarak görünmezlik özelliğinin çok daha iyi sonuçlar verdiğini belirtti. Orijinal ışık dalgasını nesneden geçirecek şekilde yönlendiren araştırmacılar, nesne hiç orada yokmuş gibi bir görüntü elde etti.

1505551082_640invisibility-cloak.jpg

Aynı ekip, şuana kadar pelerini sadece bilgisayar simülasyonunda test etti. Bir sonraki aşama olarak pratik testlerinin yapılması planlanıyor. Pelerinin teorik olarak, akustik gizleme için de çalışacağı düşünülüyor. Bu nedenle araştırmacılar, ses dalgaları için de denemelerin sürdürüyor.

 

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Görünmezlik pelerini üretilmeye başlandı!

   Bizim cami köşelerinde uyuyan bugune kadar dunyada hiç görulemeyen cemattlerimiz zaten vardi

   Misafir 16 Eylül 2017 21:00 Cumartesi (1) (0)
  • Görünmezlik pelerini üretilmeye başlandı!

   Böyle birşeylerin yspılması doğru değil,ne yani ne için kullanılacak hırsızlık içinmi,yada savaşta ama hiç etik değil insanı sırtından vurma gibi ahlaksız birşey olur...

   Misafir 16 Eylül 2017 16:12 Cumartesi (0) (1)
  • Görünmezlik pelerini üretilmeye başlandı!

   Malesef savaşın kanunu yoktur güç elinde olan kazanır ne savaşlar vardı kullanılması yasak olan bobalar teker teker kullanıldı ama kimse ses çıkaramadı

   Misafir 17 Eylül 2017 22:50 Pazar