iPhone 6 Plus bir öğrencinin cebinde patladı

Note 7'den sonra bu sefer de iPhone 6 Plus patlama olayı ile gündeme geldi. Peki, iPhone 6 Plus neden patladı? İşte detaylar..

Şimdiye kadar birçok telefona ait patlama ve yanma haberleri duymuştuk. Ancak Samsung Galaxy Note 7’nin patlama haberleri gündeme bomba gibi düştü. Çünkü telefon pilde yer alan bir sorundan dolayı patlıyordu ve üretici şirket Samsung, sorunu kabul ederek değiştirme programı ile telefonlarını geri çağırdı.

Geçtiğimiz günlerde de Apple’ın son iPhone modeli iPhone 7’nin kutusundan yanmış olarak çıkması dikkatleri çekmişti. Şimdi de yine Apple’ın 2014 model iPhone modeli iPhone 6 Plus’ın patlayarak yandığı haberi geldi.

1475482588_iphone-6-plus.jpg

Öğrenci Darin Hlavaty, iPhone 6 Plus kot pantolonunun cebindeyken sınıfta yerine oturdu ve bir süre sonra telefon patlayarak dumanlar çıkmaya başladı. Hlavaty telefonu cebinden çıkardığı gibi yere attı. Genç öğrenci telefonun aşırı sıcak hissettiğini söylüyor.

Aşağıda haberin yer aldığı videoyu izleyebilirsiniz.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone 6 Plus bir öğrencinin cebinde patladı

   nazar değmesin HTC taş gibi ne kadar ısınsada hiç böyle olaylar duyulmadı.

   Misafir 04 Ekim 2016 08:39 Salı (0) (0)
  • iPhone 6 Plus bir öğrencinin cebinde patladı

   Ben inanmıyorum patlamalar hikaye... Samsundan apple's karşı saldırı, tanı misilleme, batarya patlamaz demiyorum ama öyle kolay patlamaz ben dandik bi batayayi ateşe attım yarım saatte anca patlattım yani öyle kolay değil bataryayı kaçta arabada patlatmak, bakın bu işlerde müthiş bi para dönüyor arkadaşlar... Bu cihazlardan elde edilen gelirler devlet ekonomilerinin çok önemli bileșkeleri haline geldi ve Savaşlar artık bu şekilde yürüyor... Yani iki taraflı patlama haberleride 100/98 manipülasyon... Boş verin bu haberleri arkadaşlar soyguncular kavga ediyor işte!!!

   Misafir 03 Ekim 2016 22:14 Pazartesi (0) (0)
  • iPhone 6 Plus bir öğrencinin cebinde patladı

   bundan sonra telefon ısındıgında bataryasini çıkarıcam. kesin önlem almak lazım. şimdi lg de özenir felan bunlar patlıtor ben de patlayacağım diye. mazallah.

   Misafir 03 Ekim 2016 13:21 Pazartesi (0) (0)
  • iPhone 6 Plus bir öğrencinin cebinde patladı

   Son ısırığı Apple aldı. Artık kimse yenmiş elma demesin

   Misafir 03 Ekim 2016 13:16 Pazartesi (0) (0)