iPhone 7 ve iPhone 7 Plus AnTuTu testlerinde en üst sırada

Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus AnTuTu testlerinde en üst sırada yer aldı. AnTuTu en yüksek puan alan 10 cihazın listesini yayınladı.

Apple’ın geçtiğimiz ay resmen ilan ettiği iPhone 7, tanıtımından sonra yapılan AnTuTu testlerinde rekor kırmış ve tüm rakiplerini geride bırakmıştı. Şimdi de AnTuTu, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın üst sıralarda yer aldığı cihazların puanlama listesini yayınladı.

Apple iPhone 7 ve iPhone 7 PLus üzerinde Apple A10 Fusion yonga seti bulunuyor. Şirket bu yonga seti ile oldukça iddialıydı ve AnTuTu puanlarına bakılırsa işlemci gerçektende övgüyü hak ediyor.

Peki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın AnTuTu testlerinde iyi olması telefonların performansının iyi olduğunu mu gösteriyor?

Tabii ki de testlerde başarılı olması cihazların gerçek hayat kullanımdaki performansını garantilemiyor. Yazılım optimizasyonu ve kullanıcı deneyimi dikkate alınması gereken faktörler arasında yer alıyor.

Aşağıda yayınlanan AnTuTu test sonuç listesini inceleyebilirsiniz.

1475495090_antutu-sept-1.jpg

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus AnTuTu testlerinde en üst sırada

   Mi5S 821 işlemci ile 156 bin alıyorsa, 830 200 bin bayağı aşar.

   Misafir 03 Ekim 2016 20:42 Pazartesi (1) (0)
  • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus AnTuTu testlerinde en üst sırada

   Performans ölçüm sonuçları bu markanın 2-3 gb ram ve çift çekirdek ile yakaladığı sonuçlara başkalarının 4-6 gb ram ve 4-8 çekirdekle bile ulaşamadığını gösteriyor. Bu da iphone nun yazılım ve donanım uyumunda ne kadar mükemmel olduğunu gösterir. Kaldı ki bu markayı kullanmayanlar tercih etmeme sebebi olarak dışarıdan müdahaleye izin vermemesi ve bu durumun sıkıcı olmasını, bir de başka markalara göre daha pahallı olmasını gerekçe gösterirler. Virüssüz bir seçenek için elbette bir bedel ödenecek tabi. Ama güncelleme desteği ve satış sonrası desteğinde ulaştığı seviye ve uygulama mağazasında işe yarayan, virüssüz sayısız seçeneği bulundurması gibi konularda sanırım bu markayı satın almayanlar bile olumsuz bir şey konuşamazlar. Pahallı eleştirisi için söylenecek tek şey bu fiyatlara yakın onlarca ürün şu anda piyasalarda elden ele dolaşmakta. Gerisi kişisel tercih meselesi ve dileyen dilediği markayı alır elbette.

   Misafir 03 Ekim 2016 20:20 Pazartesi (2) (4)
  • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus AnTuTu testlerinde en üst sırada

   Nan gerizekülü adam, android ile iosu kıyaslayıp, elmanın antutu grubuna yedirdiği parayı atlayıp yediğin kazığı bi kerede aklamaya çalışmasaydın şaşardım. Iphone tüm serilerini işim gereği bedava alıp kullanıyorum. Sergilemek zorundayım çünkü. Ama söz konusu işim ve özel hayatım için bir akıllı telefon kullanmak olduğunda Mi5S Plus telefonumu tek geçerim. Milleti yanlış yönlendirmeyi bırakın. iOS 10.2 iPhone 7 sürümünü Mi5S Plus telefonuma bios kırarak port ettim ve antutu testine soktum. Sonuç telefonum iPhone 7 olarak görünürken puanım iPhone 7 Plus üzerine çıktı nedense. Yani bilip bilmeden sallamazsanız sevinirim NOKTA

   Misafir 19 Ocak 2017 19:24 Perşembe
  • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus AnTuTu testlerinde en üst sırada

   yalan bence şimdi millet telefon alırken hep bu sonuçlara bakıyorya buda kağıt üzerinde bir aldatmaca

   Misafir 03 Ekim 2016 17:56 Pazartesi (0) (0)