iPhone 8 Android'i gücüyle toz duman etti

Geekbench kurucusundan şok sözler! John Poole'a göre iPhone 8 Android'i toz duman etti.

Son birkaç yıldır Apple, iPhone akıllı telefonlarında kullandığı güçlü yonga setleri ile iPhone ve Android destekli telefonlar arasında bir performans farkı yarattı. Apple iPhone 8 ve Apple iPhone 8 Plus'ın (ve bu yılki Apple iPhone X'in ) piyasaya sürülmesi ile şirket, zihin hızını gerektiren bir isim olan A11 Bionic yonga setini kullanıyor.

Geekbench kıyaslama testi oluşturan Primate Labs'un kurucusu John Poole, yeni iPhone modellerinin amiral gemisi türü Android telefonlara kıyasla Geekbench'te % 50'den fazla puan aldığını belirtti. Poole ile ilgili en büyük soru şu ki neden sadece bu zamanı Apple için performans olarak görüyorsunuz?

 1506763035_bgr-iphone-8-plus-1.jpg

 Primate Labs Kurucu John Poole, "Tamamıyla anlamadığım şey, Android tarafında performansın durgunluğa düştüğü nedenler, çünkü burada büyük bir sıçrayış görmüyorsunuz. Orada neler olup bittiğini anlamıyorum. Bu noktada masa üstü sınıfı bir bilgisayardaki performansa sahip olmalıydı, başka bir yol izlemenin hiçbir yolu yoktu. Video dosyalarını düzenlemek için ilk nesil iPhone'umu kullanmayı düşünmemiştim, deli olduğunuzu düşünmüştüm. Dedi.

Apple'ın kendi yonga setini tasarlama ve geliştirme kararı, iPhone'la gitmek istediği yönü belirleme konusunda bir avantaj sağlıyor. Samsung'un Exynos yonga setleri ve Huawei'nin kendi bünyesindeki Kirin hattına sahip olmasına rağmen, Android telefonları, farklı chipset üreticilerinden yonga setleri tedarik eden çok sayıda farklı üreticiden gelebiliyor. Bu, düzgün olmayan bir performansa neden olur ve Android'in Apple'ı yakalamasını zorlaştırır.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone 8 Android'i gücüyle toz duman etti

   GeekBenchde fazla puah ala bilir. ama gercek testlerde OnePlus 5, Galaxy Note 8 bile Iphone 8-den daha hizli. OnePlus 5 Iphone 8den aylar once tanitildi, ama ondan daha hizli. Androidde performans artiyor, ios kisminda durgunlasma basladi. ios ferformansi sadece oyunlarda ve bazi grafik iceriklerde cok ama cok az one geciyo

   Misafir 02 Ekim 2017 09:06 Pazartesi (0) (1)
  • iPhone 8 Android'i gücüyle toz duman etti

   Her zaman diyoruz Apple 5 sene ileride diye

   Misafir 30 Eylül 2017 23:34 Cumartesi (2) (0)
  • iPhone 8 Android'i gücüyle toz duman etti

   Yalan arkaşlar bu haberlere itibar edip inanmayın ben bizzat denedim kendim 8plus kullanıyorum eşimde samsung s8 var ikisinide uygulama acma kapamalarda dendedim samsung s8 daha hızlı kamerasıda daha iy aynı şartlarda htc U11 de denedim u 11 de daha hızlı 8 plus kötü cihaz deil ama internetteki bu kamrası en iyi ennhıxlı olayları yalannn ama en az 1bucuk yıllık bir kullandiımdaa androidler den daha stabil bu gercek ama oncekı cıhazlara göre 8 plus şarjı cok iyi kamerası cok daha iyi şık bir cıhaz fıyat konusunda ederinden cok daha pahalı

   Misafir 30 Eylül 2017 22:57 Cumartesi (0) (1)
  • iPhone 8 Android'i gücüyle toz duman etti

   iPhone' u eleştirenler pahalı ve kısıtlayıcı olması dışında bir şey gösteremiyorlar. Hoş pahalılık konusunda artık çok dişli rakipleri de var. Ama eleştirenler nedense güncelleme desteği, güvenlik, performans, stabilite, satış sonrası desteği konusunda hakkı teslim edemiyorlar.

   Misafir 30 Eylül 2017 22:33 Cumartesi (0) (1)
  • iPhone 8 Android'i gücüyle toz duman etti

   İphone jin üzerine tanimam.herkes iphoneyi taklit etmeye calisiyor ama nafile iphonenin asil duruşu ezer gerçer hepsini

   Misafir 30 Eylül 2017 21:16 Cumartesi (1) (0)
  Yorumları Göster