iPhone 8 hakkında yeni bilgiler geldi

Apple'ın merakla beklenen amiral gemisi akıllı telefonu iPhone 8 hakkında yeni bilgiler geldi.

Daha dün yayınlanan iPhone 8'in şemaları, daha ince çerçeve ve diğer tasarım değişikliklerini bir kez daha ortaya koymuştu. Şimdi de, Japon blog Mac Otakara, son raporunda iPhone 8'in daha çok ayrıntılarını paylaştı.

Rapora göre, "iPhone Edition" (iPhone 8) iki cam ön ve arka arasında paslanmaz çelik çerçeve ile gelecek. Zaten daha önce de iPhone 8'in cam arka kısmının, iPhone 4 ve iPhone 4S benzer bir tasarıma sahip olacağı birkaç kez belirtildi. Bu yılki iPhone 8'in LCD ekran yerine uçtan uca OLED ekrana sahip olması bekleniyor.

1492493093_iphone-8.jpg

Bunların yanısıra, "iPhone Edition’ın" VR çekim amacı ile dikey olarak hizalanan bir çift arka kamera ile birlikte geleceği söyleniyor. iPhone bir VR kulaklıkta kullanıldığında, kameralar yatay olarak konumlandırılacak. Son olarak rapor, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus'ın mevcut iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'dan biraz daha kalın olacağını belirtmiş.

Yeni iPhone'ların, Apple'ın 10. Yıldönümü nedeniyle, iris tarayıcı, kablosuz şarj özelliği  ve diğer önemli değişikliklerle birlikte gelmesi bekleniyor.

Sonraki sayfalarda sızdırılan iPhone 8 şemasını 3D render tasarımları ile birlikte inceleyebilirsiniz.

    Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

    YORUMLAR

    1000 - karakter kaldı.
    Yorumu gönder