Nokia'nın amiral gemisi Nokia 8 canlı canlı karşınızda

Nokia'nın amiral gemisi akıllı telefonu Nokia 8 'in görüntüsü sızdırıldı.

Hafta sonu boyunca size yakın gelecekte bir Android tabanlı Nokia 8'in piyasaya çıkabileceğini söylemiştik. Şimdi, Nokia 8'i tüm ihtişamıyla gösteren ilk görsel yayınlandı. 

Venture Beat tarafından ortaya çıkarılan görselde, Nokia 8'in ön ve arka yüzleri sunuluyor. Açıkçası, bu, HMD'nin Nokia 6, Nokia 5 ve Nokia 3  gibi mevcut akıllı telefon serisi tasarımından çok fazla sapmayan telefon. 

Henüz duyurulmayan Nokia 8’in, ekranın sağ ve sol tarafında oldukça ince çerçeveler var, ancak üst ve alt çerçeveler kesinlikle kalın. Alt çerçevede, kapasitif navigasyon tuşlarıyla çevrili bir parmak izi tarayıcı var. Arka tarafta tıpkı beklendiği gibi bir Zeiss marka 13 MP çift kamera var. 1500355818_nokia-8.jpg

Şu anda satın alınabilecek Nokia Android telefonlarının aksine, Nokia 8, en üst düzey bir cihaz ve bir amiral gemisidir. En önemlisi, çift Zeiss kameranın yanı sıra bir Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, 1440 x 2560 piksel ekran (muhtemelen 5.3 inç), 6 GB'a kadar RAM ve 64 GB dahili bellek içeriyor. 

Nokia 8 büyük olasılıkla Android 7.1 Nougat çalışacak ve söylenenlere göre 31 Temmuz'da 600 € altında fiyat etiketi ile yaklaşık iki hafta içinde tanıtılacak.

Ne dersiniz? Nokia 8, 2017'in diğer amiral gemisi akıllı telefonlarıyla rekabet etmeye hazır bir cihaz gibi mi görünüyor?

Sonraki sayfalarda telefonun gümüş versiyonunu inceleyebilirsiniz.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Nokia'nın amiral gemisi Nokia 8 canlı canlı karşınızda

   herşey tasarım ise nokia patentleri ger. çeksin gidin içi boş bir tasarım harikası iphone alın ( şekli , logosu , işletim sistemi olan ) ve diğer hiçbir özellik olmayan hatta hiç çalışmayan iphoneye 3.5 milyar verin hadi o zaman :))

   Misafir 19 Temmuz 2017 18:41 Çarşamba (1) (2)
  • Nokia'nın amiral gemisi Nokia 8 canlı canlı karşınızda

   Yorumları okudukca ölüyorum resmen nasıl bir mantık bu la biri nokia battı bu tasarımla yine batar der biri iphone daha iyi der alooo Nokia batmadı enayi nokia ve microsoft 5 yıl marka 10 yıl patent anlaşması yaptı nokia siz iphone ve diğer cihazları almaya devam ettikce bakmaz Dünya gsm patentlerinin yüzde 80'i nokia abinize ait olup iphone yıllık 3.5 milyar dolar , samsung 3 milyar dolar patent parası öder abisine... bazılarına kapak olsun..

   Misafir 19 Temmuz 2017 18:40 Çarşamba (1) (0)
  • Nokia'nın amiral gemisi Nokia 8 canlı canlı karşınızda

   Herhalde Samsung j serilerinden. :)

   Misafir 19 Temmuz 2017 11:37 Çarşamba (0) (0)
  • Nokia'nın amiral gemisi Nokia 8 canlı canlı karşınızda

   Carl Zeiss Lens teknolojisi varsa!... telefona gerek yok!.. fotoğrafçılıkla uğraşan bilir.. Nokia ve Carl Zeiss lens demek; Boeing 787 + Rolls Royce motorlar!.. veya kırmızı Chateau Qbrien.. brazil kahvesi fransız konyağı!.. what a feeling!.. Carl Zeiss için MP'le gerek yok!. ve Power point word excel.. de tabii ki Nokia'nın ulaşıl maz kaleleri.. Carl Zeis ve Nokia!.. resimlerdeki lekeleri hissetmeyen! ve görmeyen! için Carl Zeiss birşey ifade etmez!. (onun için hepsi aynı der)

   Misafir 19 Temmuz 2017 02:03 Çarşamba (2) (0)
  • Nokia'nın amiral gemisi Nokia 8 canlı canlı karşınızda

   Ya iphonelar kadarda çirkin değil abartmayın

   Misafir 18 Temmuz 2017 23:07 Salı (1) (0)
  Yorumları Göster