Samsung'dan, Galaxy serisi için önemli güncelleme

Samsung, Galaxy S7, S7 edge, S8 ve S8+ modelleri için büyük çaplı bir güncelleme alacak. İşte güncellemenin detayları.

Google, Android işletim sistemini daha güvenli hale getirmek için her ay düzenli güvenlik güncellemesi yayınlayacağını geçtiğimiz yıllarda duyurmuş ve bu politikasından taviz vermemişti. Samsung da Google'dan sonra Galaxy serisi için güvenlik güncellemesi yayınlamaya başlamıştı.

Samsung'un Mayıs ayı içerisinde yayınlayacağı güvenlik güncellemesinin detayları belli şimdiden belli oldu. Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerine gelecek olan güncelleme güvenlik odaklı olacak. Samsung Mobile'ın blogunda yer alan bilgilere göre 54 adet CVE güvenlik açığı ve 11 adet belli başlı güvenlik açıkları bu güncelleme ile kapatılacak.

Toplamda 65 güvenlik açığının kapatılması, uzun bir süredir Samsung cihazlarında güvenlik açığı var dedikodularının yalan olduğunu kanıtlayacaktır.

1493812391_image-1.jpg

Güncelleme yayınlandığında muhtemelen bir bildirim alacaksınız. Eğer bildirim gelmezse Galaxy cihazınızın Ayarlar -> Yazılım güncelleme bölümünden en son güncellemeleri denetleyebilirsiniz.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Samsung'dan, Galaxy serisi için önemli güncelleme

   Dangalak samsung nougat güncellemesi ile birlikte galaxy lab kaldirdi. All app one page artik kullanilamiyor buda beni hasta etti. Eski bir iphone kullanicisi olarak. 3 parti yazilimlara güvenmedigim icin kurmak istemiyorum. Eger güncelleme yapmadiysaniz ve bu özellige önem veriyorsaniz bence birakin 6 kalsin.

   Misafir 03 Mayıs 2017 19:29 Çarşamba (1) (1)
  • Samsung'dan, Galaxy serisi için önemli güncelleme

   Samsung S7 telefonuma güncellemeyi bugun yukledim ve yuklediğimden beri telefon kendi kendine kapanıp yeniden başlıyor. Güvenli modda da aynı problem devam ediyor. Güncellemeyi yapmayan arkadaşların dikkat etmesini öneririm

   Misafir 03 Mayıs 2017 19:14 Çarşamba (1) (1)
  • Samsung'dan, Galaxy serisi için önemli güncelleme

   176 mb lik dosya sanirim gecenlerde yukledim.. 1 nisan guvenlik yamasi yaziyordu bilgilerde,,

   Misafir 03 Mayıs 2017 19:00 Çarşamba (0) (1)
  • Samsung'dan, Galaxy serisi için önemli güncelleme

   Diğer samsung modellerinde bankacılık uygulaması kullanan yüzbinler kullanıcı var.Samsung bunlara neden güvenlik yaması vermiyor?

   Misafir 03 Mayıs 2017 17:40 Çarşamba (1) (0)
  • Samsung'dan, Galaxy serisi için önemli güncelleme

   S7 1nisan güncellemesinde önce yeniden başlatma sıkıntısı vardı nisan güncellemesiyle çözüldü sıkıntı

   Misafir 03 Mayıs 2017 17:01 Çarşamba (0) (1)