Sony, Android Nougat güncellemesini geri çekti!

Sony, Xperia XA ve Xperia XA Ultra için sunmuş olduğu Android Nougat güncellemesini geri çekme kararı aldı. Peki, güncelleme neden geri çekildi?

Sony, geçtiğimiz haftalarda Xperia XA ve Xperia XA Ultra modelleri için Android Nougat güncellemesini yayınlamıştı. Xperia XA sahiplerini mutlu eden bu habere bugün büyük bir gölge düştü. Sony, resmi olarak yaptığı açıklamada, Xperia XA ve Xperia XA Ultra için Android Nougat güncellemesini geri çektiğini duyurdu.

--> Android 8.0 alacak Samsung modelleri açıklandı!

Sony, açıklamasında; "OTA sistemiyle ilgili küçük performans tutarsızlıkları nedeniyle Xperia XA ve Xperia XA Ultra için Android 7.0 güncellemesini geçici olarak duraklattık. Bir kullanıcının güncellemeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirip gerçekleştiremediğine bakılmaksızın, bu güncellemenin cihaz performansı veya veri kaybı üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur. Tüm kullanıcılara kesintisiz bir güncelleme deneyimi için çalışmalara devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

1498718297_xperia-xa-1teknoburada.jpg

Xperia XA ve Xperia XA Ultra için Android Nougat güncellemesinin bir daha ne zaman sunulacağı bilinmiyor. Ancak güncellemeyi çok önceden yüklemiş olanlar olduğu için Sony, Temmuz ayı içerisinde Android Nougat güncellemesini tekrar indirime sunacaktır.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Sony, Android Nougat güncellemesini geri çekti!

   sony'nin akıllı telefon departmanı hiç şaşırtmadı. böylesi güçlü bir markanın böylesine vasat bir tel departmanı olsun gerçekten şaşırtıcı

   Misafir 29 Haziran 2017 14:57 Perşembe (0) (0)
  • Sony, Android Nougat güncellemesini geri çekti!

   Ee 7.1.1 verdiği cihazları haber yapmadınız ama niye?

   Misafir 29 Haziran 2017 11:22 Perşembe (2) (0)
  • Sony, Android Nougat güncellemesini geri çekti!

   Çünkü taraflı olmayan site yok bu ülkede. İphone ya da Samsung haberi olsa yaparlar

   Misafir 29 Haziran 2017 14:44 Perşembe