Xiaomi'den Eylül ayında rekor telefon satışı!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Eylül ayında sattığı akıllı telefonlar ile rekora imza attı.

Xiaomi, Asya pazarında en popüler marka haline geldiğinden herhangi bir özel sürümlü telefon tanıtması gerekmiyor. Bunu diğer markalardan ayıran en önemli şey, fiyatlamaya yönelik agresif yaklaşımıdır. Xiaomi cihazlarının çoğu, iyi bir yazılım ve donanım kombinasyonu ile fiyat olarak kullanıcı dostu.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, şirketin CEO'su Lei Jun, Eylül ayında 10 milyon adet telefon sattıklarını açıkladı. Kesin olarak, bu büyük bir başarı ve Hint festivali mevsimi bu kilometre taşını gerçekleştirmek için önemli bir rol oynadı.

Son zamanlarda, Çinli firma sadece Hindistan'da iki gün içinde 1 milyon adet satış yaptı. Hindistan'ın en popüler akıllı telefonu Xiaomi'ye ait Redmi Note 4. Xiaomi memleketi Çin yerine Hindistan'da daha fazla satış yapıyor. Şirket, geçen yılki çöküşünden sonra yine doğru yolda ilerliyor. 2016 yılında 58 Milyon adete düşen şirket, 2017 yılında 70 milyon adet sattı.

1506948518_xiaomi-10m-celebrate.jpg

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Xiaomi'den Eylül ayında rekor telefon satışı!

   Gerçekten güzel telefon

   Misafir 03 Ekim 2017 10:16 Salı (0) (1)
  • Xiaomi'den Eylül ayında rekor telefon satışı!

   sadece telefon satmakla olmaz. sattığı telefonun arkasında da dursun .amiral gemisi telefonlarına hala android 7 veremedi. ümidi kestik . millet oreo vercek telefonlarına biz hala android 6 kullanıyoruz ne zaman geleceği de belli değil. firmadan bir açıkalama bile yok. parayı alınca iş bitiyor. hani diyorlar ya ucuz etin yahnisi hikayesi. alacaksanız yazılım desteği falan çok bir şey beklemeyin.

   Misafir 02 Ekim 2017 17:02 Pazartesi (1) (3)
  • Xiaomi'den Eylül ayında rekor telefon satışı!

   Ağzın bal yesin dostum

   Misafir 03 Ekim 2017 00:12 Salı
  • Xiaomi'den Eylül ayında rekor telefon satışı!

   Android 7 yi alınca ne olacak onu anlamadım arkadaş.Telefonun farklı meziyetleri mi aktif olacak bu yazılımla.Bırakın bu boş muhabbetleri artık .

   Misafir 05 Ekim 2017 07:58 Perşembe