Xiaomi, resmi olarak Türkiye'de! (Güncelleme)

Xiaomi artık resmen Türkiye'de! Doğa Mobil İletişim Teknolojileri A.Ş, Xiaomi'nin resmi Türkiye distribütörü oldu. İşte detaylar.

Çin'in yükselen yıldızı Xiaomi'nin, ülkemizde çeşitli internet siteleri aracılığı ile telefonları satılıyordu. Ancak bu telefonların garantisi direkt Xiaomi tarafından değil, ithalatçı tarafından sağlanıyordu. Bu süreçte ise Doğa Mobil İletişim Teknolojileri A.Ş isimli şirket, LinkedIn sayfasında bilgilerini "Xiaomi’nin Türkiye distribütörü" olarak güncellemişti. Ancak bu güncellemeden sonra şirketten bir haber gelmemişti.

Doğa Mobil İletişim Teknolojileri A.Ş, bugün ilk defa bir açıklama yaptı. Şirketin açıklamalarında; hangi Xiaomi ürünlerinin satılacağı ve garanti durumlarının ne olacağı gibi bilgiler paylaşıldı. Açıklamalara göre; Xiaomi cihazlarının teknik servis desteği KVK ile sağlanacak.

Dogamobil.com.tr sitesinde yer alan bilgilere göre Xiaomi cihazları; şimdilik N11.com, Hepsiburada, Gittigidiyor, Carrefour SA ve A-101'de satılacak. Ürünlerin bayi tedariği ise Arena Bilgisayar tarafından gerçekleştirilecek. Ancak bu sitelerde Xiaomi telefonlarını satan onlarca satıcı bulunuyor. Bu nedenle ithalatçı garanti yerine Türkiye garantili yazan Xiaomi cihazlarını satın almanızı tavsiye ediyoruz.

Güncelleme: Doğa Mobil İletişim Teknolojileri A.Ş, yaptığı açıklama ile Xiaomi'nin resmi distribütörü olmadığını açıkladı.  Doğa Mobil İletişim Teknolojileri A.Ş,'den alınan Xiaomi telefonlarının resmi olarak garantisi olmadığını belirtelim.

1502346815_xiaomi.png

Ülkemizde ilk etapta Redmi Note 4, Redmi 4A ve Redmi 4X modelleri resmi olarak satılacak. Önümüzdeki aylarda ise yıla damgasını vuran Xiaomi Mi 6 ve Mi Max 2 modelleri de resmi olarak satılacak. Bakalım Xiaomi, ülkemizde fiyatları makul seviyede tutup, büyük başarılar elde edebilecek mi?

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Xiaomi, resmi olarak Türkiye'de! (Güncelleme)

   Benim telefon arıza yaptı servisini bulamıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz arkadaslar

   Misafir 05 Ekim 2017 14:02 Perşembe (0) (0)
  • Xiaomi, resmi olarak Türkiye'de! (Güncelleme)

   Yeni almıştım olsun

   Misafir 12 Ağustos 2017 07:49 Cumartesi (0) (0)
  • Xiaomi, resmi olarak Türkiye'de! (Güncelleme)

   Fiyatlar uygun değil redmi not4 4gb/64gb fiyatı 1400 lira demiş ne anladım ben bu işten? Fiyat diğerleriyle aynı olmuş. Gerçi suç adamlarda değil 2450liraya ithal edilen bir telefondan 1500lira vergi kesilen bir ülkede resmi yollarla ucuza ürün getirmek imkansız

   Misafir 11 Ağustos 2017 14:28 Cuma (0) (3)
  • Xiaomi, resmi olarak Türkiye'de! (Güncelleme)

   Hangi telefonmuş o söylede bilelim bari... Senin bahsettiğin Red Mi 4 sınıfında en ucuz telefonlardan biri zaten, o özellikte bir telefonu daha ucuza bulamazsın, hele hele S8 ve iphone 7 gibi telefonlara kafa tutan bir Xiaomi Mi 6 128gb gibi bir telefonu 2300 TL gibi düşük bir rakama asla bulamazsın... O rakamın içinde vergi de dahil, ister ithalatçı getirsin, ister distiribütör... Yoksa sen hala devlet ithalatçıdan vergi almadığını mı sanıyorsun...

   Misafir 13 Ağustos 2017 09:10 Pazar
  • Xiaomi, resmi olarak Türkiye'de! (Güncelleme)

   Sonunda gelecek demek valla iyi bi reklam makul fiyatla bu kaliteli telefonlar kiytirik gm vestel kaan vs gibi 2.kalite telefonlardan çok daha büyük satış yakalayabilir

   Misafir 11 Ağustos 2017 02:36 Cuma (0) (1)
  • Xiaomi, resmi olarak Türkiye'de! (Güncelleme)

   xiaomi hiçbir ülkede distribütörlük vermiyor biraz markayı arastirsaniz asparagas haber olduğunu anlarsınız

   Misafir 11 Ağustos 2017 01:14 Cuma (3) (0)
  Yorumları Göster