Yerli ve milli e-posta sistemi geliyor!

Yerli ve milli e-posta sisteminin geleceği Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından müjdelendi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Wikipedia'ya yönelik açıklamalarının ardından şimdi de yerli ve milli e-posta sisteminin geleceğini müjdeledi. Yerli e-posta sistemi için 2017 yılı başında çalışmalara başlandığını söyleyen Ahmet Arslan, bu projenin 2018'in sonuna doğru hayata geçeceğini belirtti.

--> Wikipedia neden engellendi?

Ahmet Arslan; "e-posta gönderdiğinizde, ülke dışına çıkıyor dünyada belli yerleri dolaşıp öyle gideceği yere varıyor. Dolayısı ile Türkiye dışında birilerinin bu e postayı görebilme ve bilgi edinme durumu var." şekilinde konuştu. Bakanın açıklamalarına bakacak olursak, yerli e-posta hizmetinde tracking (izlenme) olayı sadece ülke içerisinde olacak veya tamamen özgür bir e-posta servisi sunulacak.

1502097331_yerli-eposta.jpg

Hatırlayacağınız üzere Hillary Clinton, 8 yıl önce Dışişleri Bakanı görevindeyken ".gov" uzantılı resmi bir e-posta adresi açmak yerine, tüm e-postalarını "hdr22@clintonemail.com" adresinden göndermişti. Bu mail adresindeki yaklaşık 650 bin e-posta FBI tarafından incelenmiş ve bir suç unsuru bulunamamıştı.

Yerli e-posta hizmeti sayesinde Türkiye'deki kullanıcıların verileri ve yazışmaları devletin güvencesi altında olacak. Ancak bunun olması için Gmail tabanlı bir sistem değil, köklü bir yenilik yapıp kendimizin bir servis kurmamız gerektiğini belirtelim.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Yerli ve milli e-posta sistemi geliyor!

   Ben şahsen Türk sunucudan gidecek e-mail in diğerinden daha fazla izleneceğini düşünenlerdenim. ... :)

   Misafir 08 Ağustos 2017 09:10 Salı (0) (0)
  • Yerli ve milli e-posta sistemi geliyor!

   Nedense her şey için verilen tarih 2018 sonu. Ne tesadüf ama değil mi ;)

   Misafir 07 Ağustos 2017 15:34 Pazartesi (2) (1)
  • Yerli ve milli e-posta sistemi geliyor!

   Güzel bir şey hizmet illa bir şeymi aramak gerek çomak sokmak yerine teşvik etmek gerek ...neden batılılar ileri kendi aralarında hep teşvik ederler ...cünkü aralarında yaşıyorum uzun yıllardır bilmem anlatabildimmi kıskanclığı bırakalım beyler olan Türkiyeye olur ...saygılarımla ...

   Misafir 07 Ağustos 2017 23:18 Pazartesi
  • Yerli ve milli e-posta sistemi geliyor!

   Devletin güvencesi?

   Misafir 07 Ağustos 2017 12:43 Pazartesi (0) (0)
  • Yerli ve milli e-posta sistemi geliyor!

   en azınan BİZİM devletin.

   Misafir 07 Ağustos 2017 17:28 Pazartesi