Yeni Apple Watch Ultra modelleri hakkında ilginç iddialar var

Akıllı saat sektörünün en güçlü cihazlarından biri olan Apple Watch Ultra’nın yeni modelleri hakkında çok önemli iddialar mevcut.

Yeni Apple Watch Ultra modelleri hakkında ilginç iddialar var

Apple, birçok sektörde olduğu gibi akıllı telefon pazarında da lider isim. Apple Watch Series modelleriyle, tüm rakiplerini geride bırakmayı başaran Amerikalı teknoloji devi, Watch Ultra modeli ile adeta şovunu tamamlamıştı. Eylül ayında tanıtılarak satışa sunulan Apple Watch Ultra, sağlam yapısı ve üstün özellikleriyle dikkat çekerken, Amerikalı teknoloji devinin gelecek yıllardaki modeller için şimdiden yeni planlamalar yaptığı ortaya çıktı.

Ünlü analist Jeff Pu tarafından aktarılan bilgilere göre Apple, özellikle 2024 yılında tanıtılacak Apple Watch Ultra modelinde ciddi iyileştirmeler yapmayı hedefliyor.

Yeni Apple Watch Ultra modelleri hakkında ilginç iddialar var

Amerikalı teknoloji devinin 2024 model Watch Ultra’da ilk el atacağı konu ekran olacak. Şu an ki modelde tercih edilen OLED ekran rafa kaldırılırken, yeni modelde artık microLED teknolojisini göreceğiz. Ancak ekrana ilişkin tek gelişme bu olmayacak.

Eğer Jeff Pu’nun iddiaları doğruysa, 2024 yılında satışa sunulacak olan yeni Apple Watch Ultra’nın ekran boyutunun da büyüdüğünü göreceğiz. Şu an ki model 1,9 inçlik ekran boyutuyla aslında gayet büyük bir akıllı saat figürü çizse de Amerikalı teknoloji devinin gelecekte bu ekran boyutunu 2,1 inçe çıkacağı düşünülüyor. Tabi tekrar belirtmekte fayda var, bu bilgilerin tamamı şu an için ünlü analist Jeff Pu’nun iddiaları. Her ne kadar Pu, bugüne kadar yaptığı başarılı bilgi aktarımlarıyla kendisini fazlasıyla kanıtlamış olsa da yine de yeni iddiaların ne kadarının doğru olduğunu zaman gösterecek.