Huawei Watch kullanıcılarına güzel haber

Çinli teknoloji şirketi Huawei tarafından üretilen ve kullanıcılar tarafından epey beğenilen Huawei Watch 3 sonunda merakla beklenen Harmony güncellemesini aldı.

Huawei Watch kullanıcılarına güzel haber

Huawei, Amerika ambargosu sonrası birçok sektörde adeta dibi gördü. 2019 yılına kadar dünyanın en önemli akıllı telefon üreticilerinden biri olan, Android dünyasının kralı olarak gösterilen Samsung’un karşısına dikilen ve her geçen gün rakibine biraz daha yaklaşan Çinli şirket, 2019 yılından sonra adeta yerle bir olmuş ve birçok pazarda silinme noktasına gelmişti.

Bununla birlikte akıllı saat sektörü için tam olarak aynısını söylemek çok mümkün değil. Elbette Amerika ambargosu sonrasın Huawei’nin güç kaybı yaşadığı pazarlardan birisi de akıllı saatler oldu. Ancak gerek bu cihazların Android bağımlılığının akıllı telefonlar kadar yüksek olmaması, gerekse de Huawei’nin bu pazarda daha hızlı karşı ataklar geliştirebilmesi Çinli şirketin zararını daha makul seviyelerde tutabilmesini sağladı.

Huawei Watch kullanıcılarına güzel haber

İşte Huawei’nin akıllı saat pazarında başarılı olabilmesini sağlayan modellerinden biri olan Huawei Watch 3 için bugün son derece önemli bir gün. Çinli teknoloji devi tarafından yapılan açıklamaya göre, bugünden itibaren söz konusu akıllı saat için HarmonyOS 3 güncellemesi servis edilmeye başlandı.

Bu yeni güncelleme paketinin içeriğine baktığımız zaman, ağırlıklı olarak hataların düzeltilmesi, pilin optimize edilmesi gibi sorunlara çözümlerin bulunduğu görülürken, aynı zamanda kablosuz kulaklıklara ve telefonlara bağlanma hızını saliselere indiren SuperLink özelliğinin de bulunduğunu belirtelim.

Son olarak 420Mb büyüklüğünde olan bu güncelleme paketini saatinize yüklemeden önce, akıllı saatinizin en az %65 seviyesinde şarjının bulunması gerektiğini de hatırlatalım.