OnePlus Watch 3’ün tasarımı ortaya çıktı

OnePlus Watch 3'ün yeni tasarımı sızdırıldı. Bu saatin getirdiği yenilikler ve özellikler büyük ilgi uyandırıyor.

OnePlus Watch 3’ün tasarımı ortaya çıktı

OnePlus Watch 3 hakkındaki söylentiler, cihazın Çin’deki Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT) sertifikasyon veri tabanında görülmesiyle yeniden gündeme geldi. Bu, akıllı saatin daha önce aldığı sertifikaların ardından cihazın yakında piyasaya sürüleceğini işaret ediyor.

MIIT listesi, akıllı saatin model numarasını OPWW234 olarak gösteriyor. Bu model numarası, Hindistan Standartlar Bürosu (BIS) ve TUV Rheinland’dan alınan sertifikalardaki model numaralarıyla eşleşiyor. Bir önceki model olan OnePlus Watch 2’nin (model numarası OPWWE231) adlandırma geleneğini sürdüren bu model numarası, yaklaşan cihazın gerçekten OnePlus Watch 3 olduğunu güçlü bir şekilde gösteriyor.

OnePlus Watch 3, yuvarlak saat yüzü tasarımını ve sağ tarafta iki fiziksel düğme ile kullanıc

ı etkileşimini koruyor gibi görünüyor. Tasarım açısından, giyilebilir cihazın OnePlus Watch 2'ye benzediği ve büyük bir yenilik yerine kademeli bir güncelleme sunduğu anlaşılıyor.

Saatin teknik özellikleri henüz gizli tutuluyor, ancak şimdiye kadar ortaya çıkan bilgilere göre OnePlus Watch 3, 500mAh bataryaya ve 10W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Cihazın bağlantı özellikleri arasında, CMIIT sertifikasyonunun eSIM desteği sunduğunu ima etmesiyle birlikte, hareket halindeyken hücresel bağlantı sağlayacak olması da yer alıyor.

Önceki söylentiler, OnePlus Watch 3'ün Qualcomm Snapdragon Wear W5 SoC ya da muhtemelen henüz piyasaya çıkmamış olan Snapdragon W5 Gen 2 tarafından destekleneceğini öne sürüyor.

Lansmanla ilgili olarak, geçen ay yayınlanan bir rapor, OnePlus Watch 3'ün OnePlus Pad 2 ve OPPO cihazlarıyla birlikte Mayıs ayında piyasaya sürüleceğini öne sürmüştü. Ancak, bu lansmanların ertelendiği bildirildi. Lansman tarihi ertelenmiş gibi görünse de, MIIT sertifikasyonunun elde edilmesiyle, cihazın tanıtımının çok uzak olmadığını söyleyebiliriz.