Akıllı Saat

Samsung resmen duyurdu! Android çağı başlıyor

Samsung bugün ki Google I/O etkinliğinde önemli bir duyuruya imza attı. Güney Koreli teknoloji devi de WearOS'e geçiş yapıyor. İşte detaylar.

Samsung resmen duyurdu! Android çağı başlıyor

Bugün teknoloji sektörü açısından önemli bir akşamdı. Çünkü Google'ın I/O etkinliği gerçekleşti. Malum pandemi sürecinden ötürü online olarak gerçekleşen etkinlikte başta Android 12 olmak üzere yazılım alanında pek çok yenilik tanıtıldı.

Google'ın önemle üzerinde durduğu başlıklardan birisi de WearOS oldu. Teknoloji dünyasını az çok takip edenlerin de bildiği üzere WearOS Google'ın akıllı saatler için kullandığı bir yazılım.

Akıllı saat pazarına baktığımızda, mobil pazarın aksine birden fazla işletim sistemi ya da arayüz olduğunu görüyoruz. Örneğin Huawei ürettiği saatlerde kendi arayüzünü kullanırken, Samsung Tizen ismini verdiği işletim sistemini kullanıyordu. Aynı şekilde Oppo da bazı bölgelerde kendi geliştirdiği işletim sistemini kullanıma sunarken, bazı bölgelerde ise Google imzalı WearOS'i tercih ediyordu. Apple ise diğer geliştirdiği cihazlarda da olduğu gibi akıllı saat pazarında da kendi yazılımını tercih eden isimlerden biriydi.

Samsung resmen duyurdu! Android çağı başlıyor - Resim : 1

Samsung resmen duyurdu! Android çağı başlıyor

Samsung bugün gerçekleşen etkinlikte Galaxy Watch serisinin artık WearOS ile geleceğini açıkladı. Bu görece olarak önemli bir duyuru. Çünkü herkes Samsung'un Tizen'i akıllı telefonlarına taşımasını bekliyordu. Lakin tam tersi oldu.

Samsung kendi işletim sistemi yerine Google tarafından geliştirilen ve tüm Android cihazlar ile sorunsuz olarak çalışan WearOS'e geçmeyi tercih etti.

Galaxy Watch'ın WearOS ile gelecek olması kullanıcılara pek çok açıdan önemli artılar katacaktır. Bu artılardan en öne çıkanı ise Galaxy Watch'un güncel Android işletim sisteminin yer aldığı hemen her telefonda sorunsuz bir şekilde çalışacak olması.

Yorumlar
ahmet
Sonunda. Wear OS'in uygulama çeşitliliği ve işlevselliğiyle Samsung'un sağlamlığı ve desteği birleşiyor. Çok mutluluk verici.
Cevapla
İrem sak
Ben Eski saatlere işlemciden dolayı gelicegini zanletmiyorum
Cevapla
..
Gear s3 e gelir çünkü halen çok talep gören bir ürün
Can
Eski samsung saat modellerini de wearos gelirse çok iyi olur yoksa zaten az destek verdiği tizene hiç destek vermeyecek
Cevapla
Ben Kimim Söyle
Çok iyi olmuş
Cevapla
Hakan
Evet bu iyi oldu çünkü birkaç yıldır wear os unutulmuştu.wear os'in artısı nedir derseniz, whatsapp, telegram ,mail veya sms geldiğinde direk saat üzerinden cevap verebiliyorsunuz (dikte ile.yani siz konuşarak cevap veriyorsunuz,saat onu yazılı metne çevirip gönderiyor) wear os olmayan saatlerde bu mümkün olmuyor.başka artıları da var da benim ilgimi çeken bu kısmı
Cevapla
Melih
Bu dediğini özellikler, Samsung'un 5 yıllık Gear 3 sersinden beri kullanılıyor.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.