Borsada En Az Komisyon Alan Kurumlar

(İLANDIR) Birikimlerinizi değerlendirme noktasında borsa fırsatlarla dolu bir alan. Son dönemlerde siz de pek çok yatırımcı gibi borsanın fırsatlarından yararlanmak istiyor olabilirsiniz.

Borsada En Az Komisyon Alan Kurumlar

Öyleyse ilk adım olarak borsa alım-satım işlemlerinde en az komisyon alan kurumları keşfetmelisiniz. Hazırsanız, birlikte en avantajlı borsa komisyon oranlarını incelemeye başlayalım!

Borsa işlemlerinde hedeflerinize başarılı şekilde ulaşabilmeniz için doğru aracın tercih edilmesi önem taşıyor. Bu noktada dikkate alınması gereken ilk detay ise güvenilir bir yatırım kanalı tercih edilmesi. Bunun ardından da en düşük komisyon alan aracı kurumları bilmeniz gerekiyor. Cazip komisyon oranları ve güncel piyasa bilgileriyle sizi destekleyen doğru aracı kurumu seçmenizin ardından, fırsatlarla dolu borsa dünyasının kapısını ardına kadar aralayabilirsiniz!

Borsa işlemleri SPK tarafından yetkilendirilen aracı kurumlar ve bankalar aracılığıyla yürütülebiliyor. Yetkilendirilmiş kurumların ve bankaların farklı komisyon oranları ve sunduğu farklı avantajların tek tek ele alınması seçim sürecinde önem taşıyor. Peki, en ucuz komisyon oranı hangi aracı kurumda? Borsa için en iyi banka hangisi ve hisse senedi hangi bankadan alınır? Merak edilen tüm soruların yanıtları sizler için bu sayfanın devamında!

1. Bankaların Borsa Komisyon Oranları

Borsada En Az Komisyon Alan Kurumlar - Resim : 1

Aşağıda sizler için bankaların uygun fiyatlı borsa komisyon oranlarını sıraladık. Fakat modern yatırım araçlarını incelemeden yatırım kararı almamanız konusunda sizi uyarmamız gerekiyor. Unutmayın, sayfanın devamında çok daha cazip avantajlar sizi bekliyor olabilir!

1.1. QNB Finansinvest Borsa Komisyon Oranları

QNB Finansbank’ın yatırım kurumu olan QNB Finansinvest global piyasalarda da işlem yapma olanağı sunuyor. Mobil ve web uygulaması üzerinden alım-satım, anlık veri takibi olanağı sağlayan QNB Finansinvest, hisse senedi alım satımında binde 1 tutarında komisyon oranı üzerinden işlem yapıyor.*

*27.02.2023 tarihindeki komisyon oranlarını göstermektedir.

1.2. Halkbank Yatırım Borsa Komisyon Oranları

En az komisyon alan banka sıralamasında öne çıkan bir diğer alternatif ise Halkbank Yatırım oluyor. Halkbank Yatırım’ın mobil uygulaması ve web sayfası üzerinden gerçekleştirilen hisse senedi işlemlerinde 10 binde 9, vadeli işlem ve opsiyon piyasalarında ise 10 binde 3 komisyon oranı tarifesi uygulanıyor.

*27.02.2023 tarihindeki komisyon oranlarını göstermektedir.

1.3. Akbank Yatırım Borsa Komisyon Oranları

Akbank Yatırım, borsa komisyon oranlarına yüzde 5 oranında hesaplanan Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi tutarını dahil etmiyor. Web sayfası ve mobil uygulaması üzerinden hisse senedi alım-satım olanağı sağlayan Akbank Yatırım, işlem hacmi arttığında daha düşük komisyon ödeme avantajı sağlıyor. Örneğin; 200 bin TL’ye kadar olan tutarlarda aylık ortalama işlem hacminde ödenecek komisyon oranı binde 2 olurken, 5 milyon TL ve üstü aylık ortalama işlem hacminde 10 binde 1,2 oranında uygulanıyor.

*27.02.2023 tarihindeki komisyon oranlarını göstermektedir.

2. Aracı Kurumların Borsa Komisyon Oranları

Borsada En Az Komisyon Alan Kurumlar - Resim : 2

SPK onaylı aracı kurumlar, borsa alım-satım işlemlerinde cazip avantajlar sağlıyor. Öne çıkan bazı aracı kurumların komisyon oranları bu şekilde sıralanıyor:

Aracı Kurumların Borsa Komisyon Oranları*

       Aracı Kurumlar

Oranlar (10 binde)

Midas

1

İnfo Yatırım

3

Tacirler Yatırım

10

Gedik Yatırım Menkul Değerler

2

Noor Capital

5

İntegral Yatırım

7

Marbaş Menkul

3

İnvest As

7

Piramit Menkul

7

Alb Menkul

7

*27.02.2023 tarihindeki komisyon oranlarını göstermektedir.

Peki, sizce daha avantajlı bir alternatif var mı? Hemen yanıtlıyoruz: “Evet!”. Sıra geldi listemizin hem son hem de en güçlü önerisine… Sayfayı aşağı doğru kaydırarak fırsatlarla dolu borsa dünyasına açılan en avantajlı kapıya ulaşabilirsiniz!

3. Online Yatırım Aracı Midas’ın Cazip Borsa Komisyon Oranları

Borsada En Az Komisyon Alan Kurumlar - Resim : 3

Online yatırım aracı Midas, Amerikan Borsaları ve Borsa İstanbul (BIST) üzerinde işlem yapılmasına olanak sağlıyor. Midas’ın komisyon oranları alım-satım hacmine göre farklılık gösteriyor. İşlem hacmi doğrultusunda yüzde 0,01 (10 binde 1) ile yüzde 0,04 (10 binde 4) arasında komisyon oranı uygulanıyor. Üstelik Midas yatırım hesabı ile hesap işletim ücreti, takas ve saklama payı gibi ücretleri düşünmenize de gerek yok. Çünkü Midas yatırım hesabında tüm bu işlemler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Bununla birlikte güncel veriye en çok ihtiyaç duyulan alan olan borsa piyasalarını tek platform üzerinden anlık ve ücretsiz olarak takip etme olanağı, yalnızca Midas farkıyla sunuluyor. Google Play Store ve App Store üzerinden akıllı telefonunuza Midas uygulamasını indirerek siz de bu avantajlardan yararlanmaya başlayın. Verimli alım-satım işlemleri için Midas’ın Kulakları’na takılan güncel haberlere ve anlık verilerine dikkat kesilmeyi unutmayın!