Hem güçlü hem de uygun fiyatlı yeni bir bilgisayar daha tanıtıldı

Son zamanlarda başta Acer, Lenovo, Asus olmak üzere pek çok teknoloji devi yeni bilgisayarlarını birbiri ardına tanıtırken, bu gruba katılan son isimse Tecno oldu.

Hem güçlü hem de uygun fiyatlı yeni bir bilgisayar daha tanıtıldı

Tecno'nun Hindistan'da tanıttığı Megabook T1 dizüstü bilgisayarına artık bir de global sürüm eklendi: Tecno Megabook T1 2023 14". Bu 14 inçlik laptop, tam HD bir ekranla geliyor. Ekranın sunduğu renkler oldukça canlı ve %100 sRGB renk gamutunu destekliyor. Ayrıca, 350 nit parlaklık sunan bu ekran, uzun süreli kullanım için TÜV Göz Konforu Sertifikası'na da sahip.

Tasarım yönünden bakıldığında, sadece 14,8 mm kalınlığında olan bu cihaz, alüminyum bir kasa ile geliyor ve ağırlığı sadece 1,39 kg. Cihazın içinde, 13. nesil Intel Core i7-13700H işlemci, Intel Iris Xᵉ grafik kartı, 16 GB LPDDR4 RAM ve 1 TB SSD bulunuyor.

Hem güçlü hem de uygun fiyatlı yeni bir bilgisayar daha tanıtıldı

Megabook T1 2023, yıldızlı bir arkadan aydınlatmalı klavyeye ve güvenli video aramaları için 2 MP fiziksel gizlilik özellikli bir AI kamerasına sahip. Ayrıca, ek güvenlik için bir parmak izi güç düğmesi de bulunmaktadır. Ses kalitesi, Tecno Audio Lab ve Dual Mic Plus AI ENC Teknolojisi ile artırılmıştır. Bu, DTS sarmalayıcı ses deneyimi sunar.

Kablosuz bağlantılar için Wi-Fi 6 ve Tecno Link gibi özellikler mevcuttur. Cihazın sunduğu portlar arasında USB 3.0 ve USB 3.1, Type-C, HDMI ve bir TF Kart okuyucusu bulunuyor. 75Wh bataryası ve 65W sonraki nesil GaN şarj aletiyle, şirketin iddiasına göre tek şarjla 18,5 saat kullanım süresi sunar. Bu laptop, şirketin açıklamasına göre yakında 399$ başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak.