Xiaomi’den avuç içerisine sığacak büyüklükte bilgisayar geliyor

Xiaomi tarafından önümüzdeki günlerde tanıtımı yapılması beklenen yeni bilgisayar modeli, teknolojinin geldiği noktayı gözler önüne serecek.

Xiaomi’den avuç içerisine sığacak büyüklükte bilgisayar geliyor

Xiaomi, teknoloji dünyasının en üretken isimlerinden biri. Neredeyse her alanda var olmaya çalışan ve bunu gayet güzel bir ortalama performansla yerine getiren Xiaomi’nin son çalışması ise masaüstü bilgisayar pazarına yönelik. Çinli teknoloji devi tarafından geliştirilen ve sabah saatlerinde bir poster vasıtasıyla duyurusu yapılan Mi Mini isimli masaüstü bilgisayar, görenleri hayrete düşürebilir.

Tek bir elle tutulabilen ve hatta neredeyse avuç içi büyüklüğünde olan bu cihaz, ilk bilgisayarın bir oda büyüklüğünde olduğu bilgisiyle birleşince teknolojinin geldiği noktayı gözler önüne sermiş oluyor. Taşınabilir monitör teknolojisinin de geliştiği düşünüldüğünde, Xiaomi’nin bu ürünüyle birlikte artık tam set halindeki masaüstü bilgisayarların ister evin içerisinde ister dışarıda herhangi bir yerde kullanılabileceği de kesinleşmiş oldu. Peki Xiaomi Mi Mini kullanıcılarına ne gibi özellikler sunacak?

Xiaomi’den avuç içerisine sığacak büyüklükte bilgisayar geliyor - Resim : 1

Xiaomi’den avuç içerisine sığacak büyüklükte bilgisayar geliyor

Aslında Çinli şirket bu cihaz ile alakalı pek de detay vermedi. Şu an için Xiaomi Mi Mini’ye ait bildiğimiz en önemli özellik, bilgisayarın gücünü Ryzen 7 68000U işlemciden alıyor olması. Ayrıca 100W güç kapasitesine sahip ve olması bir yüzeyinde çift USB desteği sunması da diğer özellikleri.

Öte yandan Xiaomi tarafından 11 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan lansmanla birlikte hem bu yeni bilgisayarın hem de Xiaomi 13 serisi akıllı telefon modellerinin tanıtılacağını bir kez daha hatırlatalım.