Bilgisayar

Yeni Apple MacBook Air’ın muhtemel fiyat bilgisi paylaşıldı

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından geliştirildiği iddia edilen 15,5 inçlik ekrana sahip yeni Apple Macbook Air’ın fiyatı ortaya çıkmış olabilir.

Yeni Apple MacBook Air’ın muhtemel fiyat bilgisi paylaşıldı

Hem büyük ekranlı bir dizüstü bilgisayar satın almak isteyen hem de Apple’dan vazgeçmek istemeyenlerin ilk baktığı modeller 14 inç veya 16 inç büyüklüğünde ekranlara sahip olan MacBook Pro modelleri olacaktır. Ancak 14 inç ekran büyüklüğüne sahip MacBook Pro’nun fiyatının 56.000-TL’den başlaması üstelik 16 inçlik versiyonun tercih edilmesi halinde bu fiyatın 72.000-TL’ye ulaşması birçok Apple takipçisinin canını sıkan bir durum.

Öte yandan eğer daha uygun fiyatlı modeller olan MacBook Air’lere yönelmek gerekirse, bu cihazlardan 13,3 inç ekran büyüklüğüne sahip modelin fiyatının 21.000-TL’den, 13,6 inç büyüklüğe sahip olanının ise 26.000-TL’den başlaması daha makul kabul edilirken, bu sefer de ekran boyutu problem olabilir. Her ne kadar 14 inç ile 13,6 inç arasında çok fazla bir fark olmasa da özellikle gözünü 16 inçe çeviren kullanıcılar için 13,6 inç söz konusu bile olamayacaktır.

Yeni Apple MacBook Air’ın muhtemel fiyat bilgisi paylaşıldı

İşte müşterilerini bu zor seçimlerden kurtarmak isteyen Apple’ın bir süredir yeni bir MacBook Air modeli üzerinde çalıştığı ve bu cihazın ekran boyutunun ise 15,5 inç olacağı konuşuluyor. Apple’a olan yakınlığıyla bilinen Ross Young söz konusu modelin yılın ikinci çeyreğinin başlarında tanıtılacağını öne sürerken, bu bilgisayarın fiyatının ise 1.499 dolar seviyesinde olacağını belirtti.

Söz konusu fiyat 13,6 inçlik MacBook Air ile 14 inçlik MacBook Pro arasında konumlandığı için ülkemizde 40.000-TL civarı bir fiyata tekabül edecektir. Bu sayede yeni MacBook Air hem fiyat olarak hem de ekran boyutu olarak Apple kullanıcıları için biçilmiş kaftan görevi görebilir.

Yorumlar
Fatih
Yalan bilgi vermeyin nerde yaziyor 14 inch Macbook pro nun 56 k dan başladığı 42 k fiyatı var şu an
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.