İşte Elon Musk'ın çılgın Mars planı!

SpaceX'in kurucusu ve CEO'su olan Elon Musk, Mars planı hakkında yeni bir açıklama yaptı.

İşte Elon Musk'ın çılgın Mars planı!

Elon Musk, Mars planı hakkında yeni bir açıklama yaptı.  Musk'ın hedefinde, 2050 yılına kadar 1 milyon insanı Mars'a göndermek var. 

İşte Elon Musk'ın Mars planı!

SpaceX'in kurucusu ve CEO'su olan Elon Musk, insanoğlunu 'gezegenler arası bir ırk' haline getirmek için çalıştığını pek çok farklı platformda dile getirmişti. Musk'ın bu hedefi kapsamında Mars oldukça önemli bir yere sahip. Zira Musk'a göre, Kızıl Gezegen bu proje kapsamında atılacak ilk adım.

İşte Elon Musk'ın çılgın Mars planı! - Resim : 1

Musk, Mars planlarıyla ilgili Twitter üzerinden dikat çeken açıklamalar yaptı.  Musk'ın hedefinde, 2050 yılına kadar 1 milyon insanı Kızıl Gezegen'e göndermek var. Bu projenin üzerinde çalıştığını ifade eden Musk, SpaceX tarafından geliştirilen  Starship uzay gemisinin, bu planda çok önemli bir rolu olduğunun altını çiziyor.

İşte Elon Musk'ın çılgın Mars planı! - Resim : 2

Musk, "Starship tasarımındaki amacımız her bir roketin günde 3, yılda ise yaklaşık 1000 uçuşa çıkabilmesi. Starship'in 100 tonluk taşıma kapasitesi var. Yani 10 farklı Starship roketi bir yıl içerisinde yörüngeye bir megaton yük taşıyabilecek." açıklamasında bulundu.