Bilim & Teknik

Pentagon tanımlanamayan hava olayları için UFO Görev Gücü'nü kurdu!

ABD Savun Bakanlığı'ndan yapılan açıklama göre "Tanımlanmayan Hava Olayları Görev Gücü" isimli yeni bir birim kuruldu. İşte detaylar!

Pentagon tanımlanamayan hava olayları için UFO Görev Gücü'nü kurdu!

İnsanların uzaya ve uzaylı olarak adlandırılan varlıklara olan ilgisi yüzyıllardır devam ediyor. Zira insanın yapısı bilinmeyen ve merak uyandıran tüm gizemli olaylara karşı ilgili olmasını ve bunlar hakkında çeşitli çalışmalar yapmasını sağlıyor. Bu çalışmalar çok uzun zaman önce başladı ve herkesin bildiği üzere ABD ve Sovyet Rusya arasında bir yarışma aracı olarak bile kullanıldı. Bu iki ülke arasındaki uzay yarışı yapılan çalışmalar ve karşılıklı açıklamalarla beraber belli bir dönem doruk noktasına ulaşmıştı.

Pentagon tanımlanamayan hava olayları için UFO Görev Gücü'nü kurdu! - Resim : 1

 Pentagon tanımlanamayan hava olayları için UFO Görev Gücü'nü kurdu!

Görünüşe göre bu çalışmaları daha da hızlandırmak isteyen ABD, yeni bir birim kurduğunu açıkladı. Pentagon tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre UFO Görev Gücü, ABD Savunma Bakan Yardımcısı David Norquist'in 4 Ağustos'taki onayıyla kuruldu. Ayrıca yine aynı açıklamaya göre söz konusu birim, Pentagon Savunma ve İstihbarat Müsteşarlığı bünyesinde ABD Deniz Kuvvetleri Sekreterliği'ne bağlı olarak görev yapacak. Peki ama UFO Görev Gücü ne yapacak ve neyi araştıracak?

Ortaya çıkan detaylara göre Pentagon tarafından kurulan UFO Görev Gücü insanlığın tanımlamakta ve anlamlandırmakta zorluk çektiği her türlü hava olaylarını araştırmak, sınıflandırmak ve insanlığa tehdit olabilme potansiyellerini keşfetmek gibi çok çeşitli görevleri yerine getirecek. Ayrıca sırf tanımlanamayan hava olaylarını incelemek için ayrı bir birimin kurulması da insanlığın bu konulardaki çalışmalarını fazlasıyla hızlandırmış olacak diyebiliriz.

Yorumlar
HSN. SARUHAN
Marmaris Belediyesi 2008 yıkında "Denizcilik Festivali" yaptı. Dünyanın bir çok ülkesi bu etkinliğe savaş gemileri ve askeri personel ile katıldı. İçlerinde ABD uçak gemisi de bulunuyordu. Eşiimle akşam yürüşü yaparken, gözüm deniz üstünde yuvarlak bit ışık kümesine takıldı ve ilk önce gemilerden yansıyan bir ışık sandım. Dikkatlice baktığımızda ışık daha yukarı da ve aralıklı olarak yanıyordu. Yarım daire şeklinde ki, spot ışıklar bir anda kayboldu ve 10 saniyelik bu olayın, UFO kaynaklı olduğunu idrak ettim. Benzer gözlemlere dayanarak ve Yüce Yaratıcının "Alemlerin Rabbi" olduğuna inanarak, Evrende yalnız değiliz kanaatindeyim...
Cevapla
X Artık Biliniyor
15 yaşındayken bende görmüştüm inanılmaz büyük bir gemiydi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.