Pentagon tanımlanamayan hava olayları için UFO Görev Gücü'nü kurdu!

ABD Savun Bakanlığı'ndan yapılan açıklama göre "Tanımlanmayan Hava Olayları Görev Gücü" isimli yeni bir birim kuruldu. İşte detaylar!

Pentagon tanımlanamayan hava olayları için UFO Görev Gücü'nü kurdu!

İnsanların uzaya ve uzaylı olarak adlandırılan varlıklara olan ilgisi yüzyıllardır devam ediyor. Zira insanın yapısı bilinmeyen ve merak uyandıran tüm gizemli olaylara karşı ilgili olmasını ve bunlar hakkında çeşitli çalışmalar yapmasını sağlıyor. Bu çalışmalar çok uzun zaman önce başladı ve herkesin bildiği üzere ABD ve Sovyet Rusya arasında bir yarışma aracı olarak bile kullanıldı. Bu iki ülke arasındaki uzay yarışı yapılan çalışmalar ve karşılıklı açıklamalarla beraber belli bir dönem doruk noktasına ulaşmıştı.

Pentagon tanımlanamayan hava olayları için UFO Görev Gücü'nü kurdu! - Resim : 1

 Pentagon tanımlanamayan hava olayları için UFO Görev Gücü'nü kurdu!

Görünüşe göre bu çalışmaları daha da hızlandırmak isteyen ABD, yeni bir birim kurduğunu açıkladı. Pentagon tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre UFO Görev Gücü, ABD Savunma Bakan Yardımcısı David Norquist'in 4 Ağustos'taki onayıyla kuruldu. Ayrıca yine aynı açıklamaya göre söz konusu birim, Pentagon Savunma ve İstihbarat Müsteşarlığı bünyesinde ABD Deniz Kuvvetleri Sekreterliği'ne bağlı olarak görev yapacak. Peki ama UFO Görev Gücü ne yapacak ve neyi araştıracak?

Ortaya çıkan detaylara göre Pentagon tarafından kurulan UFO Görev Gücü insanlığın tanımlamakta ve anlamlandırmakta zorluk çektiği her türlü hava olaylarını araştırmak, sınıflandırmak ve insanlığa tehdit olabilme potansiyellerini keşfetmek gibi çok çeşitli görevleri yerine getirecek. Ayrıca sırf tanımlanamayan hava olaylarını incelemek için ayrı bir birimin kurulması da insanlığın bu konulardaki çalışmalarını fazlasıyla hızlandırmış olacak diyebiliriz.