Bilim & Teknik

Son hafta diye okula gitmeyen öğrenciler dikkat! Yoklama açıklaması geldi!

Hali hazırda okulların ara tatile girmesine sayılı günler kaldı. Pek çok öğrenci son hafta olması nedeniyle okula gitmiyor. Peki yoklama alınacak mı? İşte detaylar.

Son hafta diye okula gitmeyen öğrenciler dikkat! Yoklama açıklaması geldi!

20222023 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk dönemi sona ermek üzere. Cuma günü itibariyle öğrenciler karne alacaklar. Nitekim şimdiden öğrencileri karne heyecanı sarmış durumda. Geçtiğimiz gün itibariyle öğretmenlerin e-okul’a direkt olarak not girişi kilitlendi. Yani artık okul idarecileri haricinde öğrencilerin notunu değiştirme yetkisine sahip kimse yok.

Peki yoklama için de benzer bir durum söz konusu mu? Şu anda Milli Eğitim'e gelen soruların pek çoğu yoklamalarla ilgili. Malum yeni düzenlemeye göre 5 günden fazla devamsızlığı olan öğrenciler takdir ya da teşekkür belgesi alamıyor. Bu sebepten ötürü öğrenciler devamsızlık yapmaktan korkuyorlar.

Son hafta diye okula gitmeyen öğrenciler dikkat! Yoklama açıklaması geldi!

Elbette bu noktada akıllara şu soru geliyor. Cuma gününe kadar yoklama alınacak mı? Hemen baştan belirtelim. Milli Eğitim bu konuyla ilgili Cuma gününe kadar yoklama alınacağını belirtiyor. Yani bugün ve yarın da yoklama alınmaya devam edecek. Karne basımları Perşembe günü gerçekleşse bile devamsızlık e-okul üzerinden görülebilecek.

Bu noktada öğrencilerin “son hafta yoklama alınmıyor” efsanesine aldırış etmeyip okullarına devam etmesi gerekiyor. Elbette okul yönetimi konu ile ilgili farklı bir karar alırsa, o zaman devamsızlıklar sisteme girilmeyebilir. Lakin bu da yasal bir işlev değil. Peki sizin bu konu hakkındaki görüşünüz nedir? 

Yorumlar
Ayşe
Şu çiçeği çıkardı kızım doktor 3 gün rapor verdi . Kurumayan su çiçeği vardı göndermedim Müdür Bey e söyledim tamam geldiğinde yazarım dedi
Cevapla
Nese
Ha bu arada salgın var.Tum çocuklar eğitimciler hasta.derdiniz ne..doktorlar erken tatil yapılsın bile dedi..sizene
Cevapla
Nese
Yeter.sacma haberlerinize son verin.okulu sevmiyorlar..sevdirme yok.medya otu boku haber yapıyor.sanane.ogretmenin zammı dersi vs dilinizde.yeterrr
Cevapla
Nihal
Son hafta öğretmenler karne hazırlıkları yaptıkları için ders yapmıyorlar bu yüzden çocuklarımızın okula gitmesini uygun bulmuyorum malum havalar çok soğuk geçiyor hastalıklar artıyor malesef
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.