Amazon Prime Video gitgide Netflix'e benziyor

Amazon, Netflix'i veya bu konuda başka herhangi bir modern dijital yayın hizmetini kullanan herkesin aşina olacağı yeni bir Prime Video arayüzü sunuyor.

Amazon Prime Video gitgide Netflix'e benziyor

 Prime Video deneyimini "daha az meşgul ve bunaltıcı" hale getirmek için şirket, platformun ana gezinme çubuğunu ekranın sol tarafına taşıdı ve simgeleri dikey bir sütuna yerleştirdi. Burada yukarıdan aşağıya, altı menü Arama, Ana Sayfa, Mağaza, Canlı TV, Ücretsiz ve Öğelerim yer alıyor.

Menülerin çoğu, gezinmeyi daha da basitleştirmek için alt kategoriler içeriyor. Örneğin, Giriş bölümünde filmler, TV şovları ve spor için alt kategoriler bulunuyor. Netflix'ten ilham alan diğer özellikler arasında popüler içeriğin en iyi 10 listesi ve üzerinde gezindiğinizde bir önizleme oynatmak için genişleyen poster tarzı küçük resimler bulunuyor.

Amazon Prime Video gitgide Netflix'e benziyor - Resim : 1

Amazon Prime Video gitgide Netflix'e benziyor

Bununla birlikte, Amazon'un sunduğu en yararlı değişiklik, Prime Video'nun bir parçası olup olmadığını öğrenmeyi kolaylaştıran yeni bir dizi simge. Mavi onay işareti, izlemek istediğiniz dizi veya filmin aboneliğinize dahil olduğu anlamına geliyor. Buna karşılık, altın bir alışveriş çantası, içeriği görüntülemek için satın almanız veya kiralamanız gerektiği anlamına geliyor.

The Verge’ün haberine göre göre Amazon, yeniden tasarım üzerinde 18 aydır çalışıyordu. Prime Video ve Prime stüdyolarının ürün başkan yardımcısı Ben Smith projeyi yönetti. Smith daha önce Hulu'nun 2017 yeniden tasarımı üzerinde çalışmıştı. Bu çaba, hizmetin yalnızca birkaç yıl sonra daha tanıdık bir tasarıma dönmesi için kökten farklı bir şey denemesiyle sonuçlanmış gibi görünüyor.

Amazon, bu haftadan itibaren yeni Prime Video deneyimini sunmaya başlayacak.