Dijital Video Platformu

Apple'ın Martin Scorsese filmi sinemalara da geliyor!

Apple'ın uzun zamandır beklenen Martin Scorsese filminin artık bir çıkış tarihi var; yani sinemalar için.

Apple'ın Martin Scorsese filmi sinemalara da geliyor!

Şirket, Killers of the Flower Moon'un 6 Ekim'de başlayacak "sınırlı" bir gösterimin ardından 20 Ekim'de geniş bir sinema gösterimi olacağını açıkladı. Şirket, filmin Apple TV+ kullanıcılarına ne zaman sunulacağını söylemedi, ancak sinema münhasırlığı sona erdikten sonra çevrimiçi platform için lansmanı yapılacak. Bu, Apple'ın internete girmeden önce geniş ölçekte büyük ekranda gösterime girecek ilk filmi.

Killers of the Flower Moon, David Grann'in aynı isimli kitabından uyarlama. Osage Nation üyelerinin 1920'lerin başında, kabilenin topraklarında petrol karı elde etme haklarını kazanmasının ardından, çaylak FBI'ın Osage Nation üyelerinin öldürülmesiyle ilgili soruşturmasını konu alıyor. Scorsese filmi hem yönetti hem de Eric Roth'la birlikte yazdı. Kadroda Robert DeNiro, Leonardo DiCaprio ve Lily Gladstone gibi birkaç Scorsese favorisi büyük yıldız  yer alıyor.

Apple'ın Martin Scorsese filmi sinemalara da geliyor!

Scorsese, 2020 baharında Apple ile hem film hem de televizyon projelerini kapsayan çok yıllı bir anlaşma yaptı. Kesin şartlar net olmasa da, Killers'ın 180 milyon doları aşan bir bütçeye sahip olduğu bildiriliyor. Anlaşma, Netflix'in Scorsese filmi The Irishman'in büyük bir izleyici kitlesi kazanmasına rağmen herhangi bir Oscar kazanamamasından sadece aylar sonra geldi.

Önce sinemalarda bir film yayınlama stratejisi yeni değil. Oscar gibi endüstri ödülleri, genellikle filmlerin hak kazanmadan önce sinemalarda gösterilmesini gerektirir ve Apple, Amazon ve Netflix gibi yayın devlerinin getirdikleri tanıtım için bu ödüllerin peşine düştüğü bir sır değil. Örneğin, Apple'ın CODA'sı En İyi Film Oscar'ını kazanan ilk yayıncı oldu. Yine de bu prömiyerin kapsamı Apple için yeni ve şirket, bazı heykelcikleri potansiyel olarak perçinlemek ve Hollywood'daki güvenilirliğini artırmak için A-list yeteneklerine harcama yapmaya açıkça istekli.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.