HBO Max de Türkiye'ye geliyor!

Netflix ve Disney+ dijital platformlarından sonra HBO Max de Türkiye'ye geliyor. Detaylar haberimizde.

HBO Max de Türkiye'ye geliyor!

Dijital video platformlarının Türkiye ilgisi bitmek bilmiyor. Netflix'in ardından Disney+ da Türkiye pazarına gireceğini açıklamış ve tarih olarak da 2022 yılını göstermişti. Henüz resmi bir açıklama olmasa da bir diğer popüler film ve dizi platformu HBO Max de Türkiye'de faaliyetlerini duyurmak için gün sayıyor.

Bu yeni platformla ilgili ilk iddialar genel müdür ismi üzerine ortaya atılmıştı. HBO Max Türkiye Genel Müdürü olarak atanan ismin bir zamanlar Turkcell TV+ Genel Müdürü olan Barış Zavaroğlu olduğu yönünde iddialar vardı. Sektörden isimlere göre bu atama gerçekleşti ve Zavaroğlu resmi olarak HBO Max'in Türkiye operasyonlarının başına geçti.

Öte yandan aldığım duyumlara göre şirket sadece genel müdür değil diğer pozisyonlar için de farklı isimlerle görüşmeye devam ediyor. Şimdilik bir isim veremiyor olsam da farklı pozisyonlar için görüşmelerin yapıldığı bilgisini aldım.

Öte yandan platformun ilgili sayfalarına girdiğimizde karşımıza 'HBO Max henüz sizin bölgeniz için uygun değil (hizmet veremiyor)' ibaresi çıkıyor.

HBO Max özellikle Game of Thrones dizisi ile popüler oldu. Artık yayında olmayan diziye ek olarak The Wire, The Leftovers, Chernobly ve True Dedective gibi dizileri de oldukça popülerdi. Ülkemizde farklı kanallarda yayınlanan bu diziler platform üzerinden izlenebilecek.

HBO Max Türkiye'de ne zaman faaliyetlerine başlayacak bilinmiyor. Personel alımlarının hızına bakılırsa 2022 yılı içinde Türkiye'de faaliyetlerinin başlayacağını söyleyebilirim.