Netflix, hesap paylaşımı konusunda şu ana kadarki en radikal adımını attı!

Netflix, kullanıcıların hesap paylaşımı uygulamalarına karşı verdiği mücadeleyi yoğunlaştırdıktan bir süre sonra, ABD'de hesap paylaşımı için ücretlendirmeye başladı.

Netflix, hesap paylaşımı konusunda şu ana kadarki en radikal adımını attı!

Medya yayını devi, ana hesap sahibiyle aynı evde yaşamayan her kullanıcı için aylık ek 8 dolarlık ödeme istiyor. Bu yeni politika kapsamında, platformda ana ev dışında erişim sağlayan her kullanıcının, hesap sahibi tarafından ekstra 8 dolar ödenmesi gerekiyor. Şimdilik, Ekstra Üye ekleme desteği sadece Standart ve Premium Plan'lar için geçerli olup, Temel ve Reklamlı Standart Plan'lar ek üye desteği sunmuyor.

Bununla paralel şekilde, İngiltere'deki kullanıcılar da her bir ek üye için aylık 4.99 pound ekstra ödeme yapacaklar. Bu, normal plan aboneliği üzerine önemli bir maliyet artışı anlamına geliyor. ABD'deki kullanıcıların, bu yeni Netflix politikasına nasıl tepki verecekleri henüz belirsiz. Çünkü bu maliyetlerdeki büyük artış, uzun vadede etkili olacak.

Netflix, hesap paylaşımı konusunda şu ana kadarki en radikal adımını attı!

Şirket, bu yeni politikanın uygulanmasının ardından gelirlerinde artış olduğunu belirtti. Ancak, birçok kullanıcı, aboneliği tamamen iptal etmeyi düşünüyor. Şirket, hesap paylaşımından kaynaklanan kullanıcı sayısının 100 milyonu aştığını tahmin ediyor ve bu durumla mücadele, önemli ölçüde daha fazla gelir elde etmelerini sağlayabilir.

Bu politikanın uygulanmadan önce Şili, Kosta Rika, Peru ve Guatemala gibi birçok ülkede test edildiğini açıkladı. Şirket, testin başarılı olduğunu ve hesap paylaşımının azaldığını belirtiyor.