Netflix İçin En Popüler İçeriği Hangi Ülkeler Üretiyor?

Netflix küresel bir platform ve dünyanın dört bir yanından içerik sağlıyor ve ilk 10'lar sayesinde, bu makale için platformda hangi içeriğin en iyi performansı gösterdiğini görebildik, en popüler içeriği hangi ülkelerin ürettiğine bakacağız. 2022 boyunca Netflix için.

Netflix İçin En Popüler İçeriği Hangi Ülkeler Üretiyor?

Bilmiyorsanız, Netflix her gün faaliyet gösterdikleri her bölgede birden fazla ilk 10 listesi yayınlıyor. Toplamda, 89 ülke için günlük en iyi 10 bilgiyi toplarlar.

Çoğu ülke için Netflix, TV'de ilk 10'a ve filmde ilk 10'a bölünmüş iki listeye sahiptir; diğerleri için ayrıca bir çocuğun en iyi 10 listesini alırsınız .

Çek Cumhuriyeti merkezli bir SVOD izleme şirketi olan FlixPatrol , dünya genelinde nelerin trend olduğunu ve yerel bölgelerde iyi performans gösterdiğini görmemizi sağlayan bu günlük ilk 10'ları toplar.

En popüler içeriğin tam olarak nereden kaynaklandığını görmemizi sağlamak için onlardan bazı veriler almayı başardık.

O halde ilk 10 ülkeyi inceleyelim:

Amerika Birleşik Devletleri

Güney Kore
Birleşik Krallık
İspanya
Fransa
Kolombiya
Meksika
Japonya
Hindistan
Kanada

1 numarada Amerika Birleşik Devletleri var ve yakın bile değil. İster lisanslı Hollywood ister Netflix'in en popüler şovları olsun, çoğu kısmen veya tamamen Amerika Birleşik Devletleri'nden gelmektedir.

Güney Kore şimdi ikinci sırayı alıyor ve son yıllarda Netflix'teki Kore içeriği fenomeni göz önüne alındığında bu hiç de şaşırtıcı olmamalı. Squid Game gibilerinin liderliğindeki Netflix, Kore kitaplığını katlanarak büyüttü, her hafta en yeni yayınlardan bazılarını topladı veya bölümleri bir kerede bıraktı.

İşte dünya çapında ilk 10'da öne çıkan içeriğin Q1, Q2, Q3 ve Q4'te nereden geldiğine dair tam bir döküm.