Netflix’in reklamlı abonelik sisteminin yalnızca bir istisnası olacak!

Dünyanın en popüler video akış platformlarından biri olan Netflix, reklamlı abonelik sistemi çalışmalarında sona gelirken, şirkete yakın kaynaklardan çok önemli bir iddia ortaya atıldı.

Netflix’in reklamlı abonelik sisteminin yalnızca bir istisnası olacak!

Netflix, artık dünyanın en popüler ve en çok kullanıcıya sahip dijital platformu değil. Buna göre yapılan son araştırmalar, Disney’in üç farklı video akış platformu sayesinde Netflix’i kullanıcı sayısı bakımından geçtiğini gösteriyor. Üstelik Netflix’in son iki çeyrektir oldukça büyük sayılara varan kullanıcı kayıpları, bu durumu daha da belirgin hale getirebilir. Öte yandan Amerikalı medya devi bu duruma bir dur demek için reklamlı abonelik sistemine bir hayli güveniyor.

Her ne kadar bugüne kadar söz konusu proje Netflix kullanıcıları tarafından genelde kötü anlamda anılan bir sistem olsa da, Netflix reklamlı abonelik sisteminin başarıya ulaşacağından emin. Bununla birlikte şirketin geçtiğimiz hafta paydaşlarıyla yaptığı toplantıda oldukça önemli bir karar alınmış.

Netflix’in reklamlı abonelik sisteminin yalnızca bir istisnası olacak!

Bu toplantıda bulunan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir kaynağın Bloomberg’e verdiği bilgiye göre, Netflix reklamlı abonelik sisteminde yalnızca kendisi tarafından üretilen ve orijinal içerik olarak adlandırılan çocuk programlarında reklam yayınlamama kararı almış. Yani anlayacağınız Amerikalı teknoloji devi, sistemin tek istisnasını çocuklara tanımış.

Aslına bakarsak, Netflix’in çocuklara hitap eden içeriklerinin bugüne kadar çok fazla ilgi gördüğünü söylemek pek de mümkün değil. Nitekim bu konuda sektörün ağa babası YouTube’un çocuklara özel kategorisi olan YouTube Kids. Bakalım Netflix’in bu hamlesi, hayranlarının tepkisini bastırmasına yardımcı olabilecek mi?