Yeni korku filmi Rotten Tomatoes'ta tam puan aldı

The Substance, gençlik ve güzellik takıntısına karanlık bir bakış sunuyor. Film izleyenleri etkilemiş gözüküyor.

Yeni korku filmi Rotten Tomatoes'ta tam puan aldı

The Substance adlı yeni korku filmi, Cannes Film Festivali'nde büyük beğeni topladı. Demi Moore ve Margaret Qualley'in başrollerini paylaştığı film, anında bir beden korkusu klasiği olarak nitelendiriliyor. Festivalde 11 dakikalık bir ayakta alkışlama ile karşılanan film, Fransız yönetmen Coralie Fargeat tarafından yazılıp yönetildi. Hücre bölünmesinden ilham alan film, The Substance adında devrim niteliğinde bir ürünü konu alıyor. Bu ürün, kullanıcıların genç, güzel ve mükemmel bir alter ego yaratmasına olanak tanıyor.

Film, Rotten Tomatoes'ta şu ana kadar yapılan yedi incelemeye göre %100'lük bir puana sahip. Yeni film için erken değerlendirmeler olumlu yönde ve ilk tepkiler oldukça parlak görünüyor. Ünlü film  eleştirmeni James Mottram, filme dört yıldız vererek "Fikirlerle dolu, tüyler ürperten özel efektler ve tam anlamıyla bir Demi Moore performansı ile The Substance, bağımlılık yapacak bir film" diye yazdı.

Yeni korku filmi Rotten Tomatoes'ta tam puan aldı - Resim : 1

Başka bir haber sitesi olan Indie Wire'dan David Ehrlich, "The Substance kesinlikle delice ve şimdiye kadar yarışmadaki en iyi film. Anında bir beden korkusu klasiği, Freaky Friday ve The Fly'ın eşit karışımı, Demi Moore tam anlamıyla çıldırmış. Bayıldım." şeklinde değerlendirdi.

Next Best Picture'dan Josh Parham ise "The Substance, David Cronenberg'in Death Becomes Her'ı çekmiş gibi, Hollywood'un gençlik ve güzellik takıntısı üzerine karanlık ve bükülmüş bir masal. Demi Moore ve Margaret Qualley, aşırı kanlı bu beden korkusu gösterisinde mükemmel performans sergiliyorlar. Bu film tam da meraklıları için." diye tweet attı.

Variety'nin incelemesinde ise "Şok edici ve anlamlı, tuhaf bir şekilde eğlenceli, The Substance, tüm ülke genelinde sinema salonlarında gösterilmesi gereken feminist bir beden korkusu filmi." ifadeleri yer alıyor.

The Substance'ın bu yılın en çok konuşulan filmlerinden biri olacağı şimdiden belli.