Dijital Video Platformu

Yüzüklerin Efendisi hayranlarını sevinçten havalara uçuracak haberlerimiz var

Tüm zamanların en çok okunan kitaplarından biri olan ve benzer başarıyı beyaz perde de gösteren Yüzüklerin Efendisi serisi, yeni bir maceraya hazırlanıyor.

Yüzüklerin Efendisi hayranlarını sevinçten havalara uçuracak haberlerimiz var

Genelde kitap olarak çok okunan bir romanın film uyarlamalarının yeterince başarılı olamadığını görürüz. Ya da tam tersinin görüldüğü de olur. Yani bir film üzerinden uyarlanarak yazılan romanların bu filmin tadından çok uzakta kaldığını görebiliriz. Ancak Yüzüklerin Efendisi serisi, tüm bu tabuları yıkan bir yapım olmuştu.

Warner Bros. Pictures tarafından yapılan açıklamada, 2001-2003 yılları arasında yayınlanan ve yazar J.R.R. Tolkien'in Orta Dünya'sını canlandıran efsanevi film üçlemesini yaratan aynı stüdyonun yeni Yüzüklerin Efendisi filmleri üzerinde çalıştığı belirtildi. Peter Jackson tarafından yönetilen bir öncül romanı olan Hobbit'in bir üçlemesi, 2014 yılında yayınlandı. Franchise'ın en son görünümü, Ağustos 2022'de yayınlanan ve ikinci sezonu yakında gelecek olan Prime Video dizisi The Lord of the Rings: The Rings of Power'da oldu.

Yüzüklerin Efendisi hayranlarını sevinçten havalara uçuracak haberlerimiz var

Bugün, Warner Bros. Pictures, New Line Entertainment ve Middle-earth Enterprises'in Lord of the Rings evreninde geçen birçok özellikli film için işbirliği yaptığını duyurdu. Bu çok yıllık anlaşma, New Line'ın Middle-earth Enterprises'i satın almasından sonra geldi. Bu filmler, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit'ten esinlenerek yeni projeler olacaklar ve New Line'ın şu anda üretim aşamasında olduğu anime filmi Yüzüklerin Efendisi: Rohirrim'in Savaşı'na ek olarak gelecekler.

Ne dersiniz, Yüzüklerin Efendisi evrenindeki yeni filmler sizce eskilerini unutturabilecek kaliteye ulaşırlar mı?

Yorumlar
Mehtap Pehlivan
The Hobbit ten sonra The Elf beklemistim çünkü aragorn ve legolasin yollarının kesistigi senaryoyu izlemek güzel olurdu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.