Donanım

Adidas doğal ışıkla şarj edilebilen kulaklığını tanıttı!

Adidas çevre dostu yeni kulaklıklarını tanıttı. Söz konusu kulaklıklar doğal ışık ile rahatça şarj edilebilecek. İşte tüm detaylar.

Adidas doğal ışıkla şarj edilebilen kulaklığını tanıttı!

Adidas'ın yeni güneş enerjili kablosuz kulaklığı tanıtıldı. Atletik marka, doğal veya yapay ışıkla şarj edilebilen Adidas RPT-02 SOL kulak üstü kulaklıkları yapmak için Zound Industries ile birlikte çalıştı. Söz konusu kulaklık hem çevre dostu oluşuyla hem de özellikleriyle dikkat çekiyor.

Adidas doğal ışıkla şarj edilebilen kulaklığını tanıttı!

adidas

Adidas'ın daha önce piyasaya sürdüğü 40 saatlik kablosuz oynatma özelliğine sahip RPT-01 kulaklığı da yoğun ilgi görmüştü. Daha yeni versiyon neredeyse aynı tasarıma sahip ancak iki kat daha fazla oynatma süresi vaat ediyor, yani 80 saat. Kulaklık günün herhangi bir saatinde şarj etme yeteneğine sahip olacak. Ayrıca kulaklık geri dönüştürülmüş plastik ve naylon kombinasyonundan yapılmıştır.

RPT-02 SOL'un kafa bandı, İsveçli güneş enerjisi teknolojisi şirketi Exeger tarafından Powerfoyle adlı oldukça esnek bir ışık hücreli malzemeden yapılmış.  Güçlü ve sürekli bir doğal ışık kaynağına ihtiyaç duyan eski tip güneş pillerinin aksine, Powerfoyle çeşitli ışık koşullarında şarj edebilir. Diğer şirketler daha önce güneş enerjisiyle çalışan kulaklıklar yaptı, bu nedenle RPT-02 bu özelliğe sahip ilk cihaz değil, ancak yine de nispeten nadir bir kulaklık. 2 SOL 229$'a satılıyor ve 23 Ağustos'ta online olarak satın alınabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.