AirPods Pro sahiplerini sevindirecek bir haberimiz var

Apple’ın en başarılı olduğu konuların başında gelen yazılım desteği mahareti, yeni yapılan açıklamayla bir kez daha kendini gösterdi. Bu kez müjdelenen grup ise 1. Nesil AirPods Pro kullanıcıları oldu.

AirPods Pro sahiplerini sevindirecek bir haberimiz var

Kablosuz kulaklık pazarı, son zamanların en hareketli sektörlerinden biri. Her geçen gün daha fazla firmanın ilgi gösterdiği bu alanda, Amerikalı teknoloji devi Apple’ın üstünlüğü bulunuyor. AirPods markası altında satışa sunduğu kablosuz kulaklık modelleriyle rakiplerine tartışmasız bir üstünlük kuran Amerikalı teknoloji devi, kullanıcıları için sunduğu yazılım desteği ile konumunu daha da sağlamlaştırmak istiyor.

Eğer Eylül ayında gerçekleştirilen Far Out etkinliğinde tanıtılan ikinci nesil AirPods Pro modelini incelediyseniz, bu cihazın en önemli özelliklerinden birinin de şeffaf mod olduğunu biliyorsunuzdur.

AirPods Pro sahiplerini sevindirecek bir haberimiz var

Şeffaf Mod özelliğinin tam olarak ne işe yaradığını bilmeyen okurlarımız için basitçe ifade etmek gerekirse, kullanıcılar tarafından bu özelliğin aktif edilmesiyle birlikte, artık kulaklık dışarıdaki sesleri olduğu gibi kulağınıza yansıtıyor ve bu sayede dışarısıyla iletişim kurabilmeniz için kulaklığınızı çıkarmanıza gerek kalmıyor.

İşte gerçekten kulaklık kullanımını bir üst noktaya taşıyan bu mod, AirPods Pro’nun ününe ün katmıştı. Apple’dan bugün yapılan bir açıklama ise, 2019 yılında satışa sunulan ve ikinci nesil ürünün tanıtılmasıyla birlikte satışı sonlandırılan birinci nesil AirPods Pro sahiplerini adeta sevince boğdu. Buna göre, Amerikalı teknoloji devi yakın zamanda servis edilecek bir güncellemeyle, Şeffaf Mod özelliğinin birinci nesil AirPods Pro sahiplerinin de kullanımına sunulacağını açıkladı. Apple her ne kadar açıklamasında “yakın bir zamanda” ifadesini kullanmış olsa da, şimdilik bu güncelleme için net bir tarih vermekten kaçındı.