Donanım

Apple, Çinli haber kaynağına ayar verdi!

Apple, ürünlerini kendi resmi açıklamalarından önce internete sızdıran kaynaklara savaş açtı. Şimdi hedefte Çinli bir haberci var. İşte detaylar.

Apple, Çinli haber kaynağına ayar verdi!

Dünyanın en önde gelen teknoloji markalarından Apple, şirketin ne üzerinde çalıştığını kendi duyurularından önce kimsenin bilmesini istemiyor. Buna rağmen sürekli şirketin  iPhone'ları, Mac'leri ve daha fazlası hakkında söylenti haberler internette dönüyor. Bu haberleri sızdıran ve "Kang" olarak da bilinen Çinli habercinin şimdi yasal işlemlerle başı belada.

Kang şu anda çeşitli haberleri paylaştığı için Apple'ın ürünleri hakkında yaydığı söylentilerle bir numarada yer alıyor. Kang, iPhone 12'nin lansmanından önce Apple'ın hazırladığı dört modelin fiyatlarını, renklerini ve planlanan çıkış tarihlerini açıklamıştı. Kang bu eylemlerinin neticesinde bir hukuk firmasından gelen mektupla karşı karşıya.

Apple, ürünleri hakkında bilgi sızmasını istemiyor

Apple'a göre söz konusu Çinli kaynak şirketin rakipleriyle bilgi paylaşabilir veya henüz gelmeyen cihazlar hakkında tüketicileri yanıltabilir. Kang ise hiçbir zaman bir Gizlilik Sözleşmesi imzalamadığını, açıklanmayan resimler yayınlamadığını veya bilgilerini satmadığını iddia ediyor. Benzer bir uyarı geçtiğimiz zamanlarda içerik yazarı Ben Geskin'in de başına gelmişti. Neticede şirket ne üzerine çalıştığını veya ürün içeriklerini saklama hakkına sahip. 

Apple konuyla ilgili gönderdiği yasal mektuplar hakkında hiç bir açıklamada bulunmadı. Şirketin Kang'a uyarı anlamında kaç mektup yolladığı da bilinmiyor. Kang'a gelince, yaklaşmakta olan cihazlar hakkında söylentiler yaymayacağı yönünde ifadede bulundu. Apple'ın verdiği ayar şimdilik amacına ulaşmış olabilir.

Yorumlar
USA MKUltra
Hiç Mac OS yazıları göremiyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.