Donanım

Apple yeni Mac Pro bilgisayarını tanıttı

Apple dün ABD'de başlayan WWDC etkinliğinde yeni nesil Mac Pro bilgisayarını tanıttı. Ürün gelişmiş özellikler ve yüksek fiyatı ile dikkat çekiyor.

Apple yeni Mac Pro bilgisayarını tanıttı

Apple'ın geliştiriciler konferansı olan WWDC 2019 ABD'de dün itibariyle kapılırı açtı. Özellikle yazılım alanındaki birçok yeniliğin tanıtıldığı etkinlikte Apple aynı zamanda bazı donanım ürünlerini de duyurdu. Bunlardan biri olan yeni Mac Pro, rendeye benzeyen ilginç tasarımı ve yüksek donanım gücü ve elbette bir Apple klasiği olarak yüksek fiyatı ilye dikkat çekiyor.

Apple yeni Mac Pro bilgisayarını tanıttı

Yeni Mac Pro, 28 çekirdeğe kadar destek veren Intel Xeon işlemcisi, 1.5 TB RAM, sekiz adet PCIe genişleme yuvası ve üç adet Apple Afterburner hızlandığı karta sahip. Ürünle birlikte tanıtılan Pro Display XDR ise P3 renk genişliği, 10 bit renk desteği, 1600 nit ekran parlaklığı ve 1.000.000:1 kontrast oranı ve 6K desteği 32 inç ekrana sahip.

Daha çok profesyonellere hitap eden Mac Pro, 8K videoları düzenleme desteği ve 12 adet RAM yuvası ile 1.5 TB'a kadar RAM desteği sunması gibi fantastik özelliklerle donatılmış.


Apple yeni Mac Pro fiyatı

Özellikleri kadar fiyatı ile da fantastik bir cihaz olan yeni Mac Pro'nun ABD'de 6 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılacağı açıklandı. Pro Display HDR ise 4999 dolardan satışa sunuluyor. Her iki ürünün de sonbahar aylarında piyasaya süreleceğini belirtelim.

Apple yeni Mac Pro Türkiye fiyatı ne olur?

Dolar kuruna göre yaptığımız hesaba göre Mac Pro'nun Türkiye fiyatının 40 bin TL'den başlayacağını tahmin edebiliriz. Bu fiyatlarla sadece profesyonel kullanıcılara hitap eden modelin seçilen donanıma göre fiyatının artacağını da belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.