Çinli teknoloji şirketi, yeni fiyat performans odaklı kulaklık modelini resmen tanıttı

Fiyat performans odaklı cihaz denildiğinde son yılların akla gelen ilk isimlerinden biri olan iQOO yeni kablosuz kulaklık modelini resmen tanıttı.

Çinli teknoloji şirketi, yeni fiyat performans odaklı kulaklık modelini resmen tanıttı

Çin merkezli teknoloji markası iQOO, kısa bir süre önce Neo 8 serisi akıllı telefonları ve iQOO Pad tabletini büyük bir etkinlikte tanıttı. Vivo'nun popüler alt markası olan iQOO, bu ürün gamına ek olarak, ilk kablosuz kulaklığı olan iQOO TWS Air Pro'yu da piyasaya sürdü. Bu kablosuz ses cihazının neler sunduğuna dair ayrıntılara bir göz atalım.

iQOO TWS Air Pro, Apple'ın ünlü AirPods'una benzer bir kulak içi tasarımla donatıldı. Kulaklığın sap kısmına dokunularak çeşitli fonksiyonlar kontrol edilebilir. Ayrıca bu ses cihazı, IP54 suya dayanıklılık özelliği ile kullanıcılara bir güvenlik katıyor.

Ses kalitesi bakımından, iQOO TWS Air Pro, tam frekanslı bir diyafram ve özel bir arka boşlukla birlikte 14.2mm dinamik bir sürücüye sahip. Aktif gürültü iptali özelliği, 30 dB'ye kadar bir sessizlik sunarken, çift mikrofonlu AI çağrı gürültü azaltma özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca, markanın Monster Sound efektlerini ve 88ms düşük gecikme modunu desteklemektedir.

Çinli teknoloji şirketi, yeni fiyat performans odaklı kulaklık modelini resmen tanıttı

iQOO TWS Air Pro, maksimum 10 metrelik bir menzil sunan Bluetooth 5.3 bağlantısını destekler. Kılıf açıldığında hızlı bir şekilde cihaza bağlanabilirler. Ürün, şarj kutusuyla birlikte toplamda 30 saatlik bir pil ömrü vaat ediyor. Her bir kulaklık, tek kullanımda 6 saatlik bir çalışma süresi sunar.

iQOO TWS Air Pro, kullanıcılara 299 RMB (yaklaşık 42 dolar) fiyat etiketiyle sunuluyor. İki farklı renk seçeneği bulunan bu ürün, Beyaz ve Siyah olarak satışa çıkarıldı.