Huawei, 27 Temmuz'da HarmonyOS 3.0'ı tanıtacak!

Çinli teknoloji devi Huawei 27 Temmuz'da HarmonyOS 3.0 ile karşımıza çıkacak. İşte merakla beklenen sistemin detayları.

Huawei, 27 Temmuz'da HarmonyOS 3.0'ı tanıtacak!

Huawei, Weibo'da yaptığı açıklamada, 27 Temmuz'da HarmonyOS 3.0'ı piyasaya sürecek. Çin sosyal medyasındaki bir gönderi, Huawei'nin "geleceği" ve "evriminin" önümüzdeki Çarşamba günü geleceğini ve etkinliğin yerel saatle 19:30 olarak planlandığını söyledi.

Dakikalar sonra şirket, aynı gün aynı saatte yeni bir Akıllı Ofis lansmanı düzenlendiğini tweetledi ve duyurunun sadece yerel bir etkinlik olmadığını, dünya çapında marka için büyük bir olay olduğunu ortaya koydu.

Huawei, 27 Temmuz'da HarmonyOS 3.0'ı tanıtacak!

Huawei, 27 Temmuz'da HarmonyOS 3.0'ı tanıtacak! - Resim : 1

HarmonyOS 3.0'ın yeni özellikleri ve güncellemeyi hangi Huawei cihazlarının alacağı hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz. Eylül ayında büyük bir sunum hakkında bir söylenti hali hazırda vardı. Huawei'nin önceki Akıllı Ofis Lansmanı daha geçen aydı ve yenilenen Matebook'ların ve yepyeni Freebuds Pro 2'nin gelişini görmüştük.

Huawei, geniş bir kullanım alanı yelpazesine sahip HarmonyOS adlı kendi işletim sistemine sahip. ABD tarafından gelen ambargolara rağmen oldukça verimli bir yıl geçiren şirket bu kapsamda çalışmalarını hızlandırmayı hedefliyor. İki büyük sürümden sonra şirket, Çin'de HarmonyOS'un yeni bir sürümünü piyasaya sürmeye hazır. Şirketin kendi geliştirdiği işletim sisteminin bu yeni sürümüne ek olarak Huawei, lansman etkinliğinde şirketin HarmonyOS 3 destekli ilk Smart TV'si de dahil olmak üzere birkaç ürünü daha piyasaya sürmeye hazırlanıyor.