LG önümüzdeki yıl yeni TV serisini tanıtmaya hazırlanıyor!

LG, CES 2021 etkinliği sırasında yeni TV serisi QNED Mini LED'i tanıtmaya hazırlanıyor.

LG önümüzdeki yıl yeni TV serisini tanıtmaya hazırlanıyor!

LG, önümüzdeki yıl gerçekleşmesi beklenen CES 2021 etkinliği sırasında yeni televizyon yelpazesini duyuracağını açıkladı. QNED Mini LED olarak isimlendirilen bu yeni televizyon serisi mini LED arka aydınlatma, kuantum nokta teknolojisi ve LG'nin NanoCell teknolojisi tek üründe sunuluyor.

LG önümüzdeki yıl yeni TV serisini tanıtmaya hazırlanıyor!

Önümüzdeki yıl sanal olarak gerçekleşmesi planlanan CES 2021 etkinliğinde LG yeni TV serisini tanıtmayı planlıyor. Şirket, 86 inçlik 8K serisinin en üst modelinin 30.000 mini LED'e sahip olacağını, yaklaşık 2500 yerel karartma bölgesi ve 1.000.000:1 kontrast oranı üreteceğini iddia ediyor.

QNED Mini LED TV'lerin bir diğer önemli özelliği ise panelin renk çıkışını iyileştirmek için iki teknoloji kullanıyor olması. LG, renkli ışık üretmek için uyarılabilen yarı iletken nanokristaller katmanını kullanan kuantum nokta teknolojisini ve NanoCell teknolojisini birleştirdi. NanoCell belirli dalga boylarını emerek renk doğruluğunu iyileştiren ve görüş açılarını artıran bir renk filtresi olarak tanımlanabilir. TV'lerin ayrıca 120 Hz'e kadar yenileme hızları sunması bekleniyor.

LG önümüzdeki yıl yeni TV serisini tanıtmaya hazırlanıyor! - Resim : 1

Şirket QNED Mini LED TV sersin de OLED modeli ve daha bütçe odaklı NanoCell modelin de yer alacağını söylüyor. LG'nin bu yeni seride kaç model çıkarmayı planladığı ve teknik özelliklerinin ne olacağı henüz bilinmiyor. Bununla birlikte LG, 2021'de 86 inç maksimum boyutta olmak üzere 10 yeni 4K ve 8K TV modelini piyasaya süreceğini söyledi.