Sony OPPO ile bir kamera sensörü üzerinde çalışıyor!

OPPO ve Sony, Find X3 serisinde kullanılmak üzere yeni bir kamera sensörü üzerinde çalışıyor.

Sony OPPO ile bir kamera sensörü üzerinde çalışıyor!

OPPO, son çıkardığı akıllı telefonu Reno5 Pro Plus 5G'de Sony'nin IMX766 isimli yeni bir kamera sensörünü de tanıtmıştı. 

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre, her iki şirketin de ortaklıklarının daha da ileriye götüreceği iddia ediliyor. Hatta firmaların yeni bir kamera sensörü üzerinde çalıştığı da söyleniyor. Yeni sensörünün isminin ise IMX789 olacağı tahmin ediliyor. 

Sony OPPO ile bir kamera sensörü üzerinde çalışıyor!

Sony ve OPPO özel kamera sensörleri geliştirme konusunda çok iyi bir ortaklığa sahip gibi görünüyor. OPPO Find X2 Pro bir akıllı telefon için büyük bir lens içinde 11.2mm olan IMX689 sensörüyle birlikte gelmişti. Böylelikle 48 MP'lik ana kemera Quad Bayer filtreli yani 12 milyon 2.24 µm piksel özelliklerine sahip olmuştu.

İki şirketin üzerinde çalıştıkları yeni IMX789 sensörünü ise Find X3 serisinde kullanılacağı tahmin ediliyor. Find X2 Pro'da bulunan tüm bu özellikler hala etkileyiciliğini koruyor. IMX789'un ismine bakıldığında, IMX689'un doğrudan bir sonraki versiyonu olacağını söylemek oldukça mümkün görünüyor.

Sony OPPO ile bir kamera sensörü üzerinde çalışıyor! - Resim : 1

Yeni sensörün işleme yeteneklerinin gelişmesi ve piksel miktarının daha da yükseleceği tahmin ediliyor. Ancak şu anlık, geliştirilen yeni sensörün OPPO Find X3 Pro için mi kullanılacağı yoksa serinin tüm üyelerinde mi kullanılacak bilinmiyor.