Donanım

MediaTek Autus teknolojilerini CES 2019'da tanıttı!

MediaTek, otomotiv sektörüne yönelik Autus teknolojilerini, Las Vegas’da düzenlenen CES 2019'da tanıttı. İşte detaylar!

MediaTek Autus teknolojilerini CES 2019'da tanıttı!

Teknoloji şirketlerinden MediaTek, otomotiv sektörüne yönelik Autus platform
markasıyla geliştirdiği yeni teknolojilerini, Las Vegas’da düzenlenen CES Tüketici Elektroniği Fuarında tanıttı.

Autus, araç içi iletişim ve bilgi-eğlence, görüntülü sürüş desteği ve milimetrik dalga alanlarında inovatif çözümlerle araçları daha akıllı ve eğlenceli, sürüş keyfini daha güvenli kılmayı hedefliyor. MediaTek, tanıttığı teknolojileri Ar-Ge çalışmalarına yansıtıyor, akıllı otomobiller için önde gelen üreticiler ve iş ortaklarıyla çalışmalara imza atarak kendisini duyurmaya devam ediyor.

MediaTek’in Autus çözümlerinden biri, görüntülü sürücü destek sistemi (vision-based driver assistance system / V-ADAS). Araç sensörlerinden elde edilen gerçek zamanlı verileri, görüntü işlem üniteleri (vision processing units / VPU) ile işlenen görüntü verileriyle birleştiren Autus V-ADAS, sunduğu fonksiyonellikle sürüş güvenliğinin önemli ölçüde artmasını sağlıyor.

MediaTek Autus teknolojilerini CES 2019'da tanıttı!

Derin makine öğrenimiyle ileri düzey veri tanımlama hız ve doğruluğu sunan Autus V-ADAS, sürüş şeridi, yol üstü nesne, araç ve yaya tanımlama, hareket analizi, çoklu lens kalibrasyonu ve panoramik çevresel izleme özellikleriyle, sürücüler için tam güvenilir bir sürüş asistanı oluşturuyor.

MediaTek, Autus ultra kısa milimetrik dalga radar çözümünün seri üretimine geçtiğimiz yıl start verdi. Dünyanın önde gelen otomobil üreticileri ve iş ortaklarının büyük ilgisini çeken araç içi iletişim, bilgi-eğlence ve görüntülü sürüş destek sistemlerinin seri üretimi ise, 2019 yılında start alacak.

Teknolojioku olarak yerinde takip edip en yeni teknoloji haberlerini sizlere aktaracağımız CES 2019 ile ilgili merak ettiğiniz her şey özel sayfalarımızda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.