Donanım

Microsoft, 2019'a kadar mobile destek verecek!

Microsoft, mobil işletim sistemi Windows Mobile'a 2019’un ortalarına kadar destek vereceğini açıkladı.

Microsoft, 2019'a kadar mobile destek verecek!

Piyasanın gelişmesi üzerine, çoğu kullanıcı artık Windows telefonlarının bir geleceğini olmadığı kanaatine vardı. Hal böyle olunca da Windows telefonlar bu gelişmenin arkasında kalarak beklediği ilgiyi yakalayamadı. Ancak görünüşe bakılırsa Windows bu yarıştan çekilme niyetinde değil ve ilerleyeceğine inanıyor. Bu noktada Windows telefonlarına yatırım yapmaya devam edeceğini bildiren şirket, bu konuda ne kadar ısrarcı kalacak onu zaman gösterecek.

Microsoft şu aralar yeni bir cihaz piyasaya sürme niyetinde olmasa da, hatalarını aradığını ve 2019’un ortasına kadar eksik noktalara destek vererek iyileştirmeler yapacağını açıkladı. Destekleri ve araştırmaları sonucunda güvenlik yamalarını tespit etmeyi uman şirket ardından da yeni bir bakış açısı ile piyasaya yeniden giriş yapacağının altını çizdi.

CEO Satya Nadella konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Nadella açıklamasında, Microsoft’un mobil cihazlarla ilgilenmekten geri durmadığını ancak bu konu hakkında biraz zamana gerek olduğunu dile getirdi. Microsoft geri kaldığı mobil yarışında rakiplerine yaklaşır mı bilemeyiz ancak açıklanan bu karar, Windows telefon severleri umutlandıracaktır muhakkak.

Yorumlar
Timothy
Windows 10 Mobile 2015'de ilk duyurulduğunda da 2019'a kadar destekleneceği zaten belirtilmişti, tüm yazılı kaynaklarda da bu ibare geçiyordu ve her ay güncelleme almaya devam etti, ediyor da. Şaşılacak bir durum yok, Apple'dan sonra en büyük yazılım desteği hala Microsoft'da. Abidik gubidik uygulama peşinde değilseniz iPhone'a en büyük alternatif hala Windows telefonlardır.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.