Oyun

Xbox çok kullanışlı yeni bir özellik alıyor!

Xbox yeni bir özellikle daha kullanıcı hale gelecek. Microsoft, özelliği şu anda test ediyor. İşte detaylar.

Xbox çok kullanışlı yeni bir özellik alıyor!

Gece modu özelliği çoğu cihazda mevcut. Göz sağlığı açısından oldukça yararlı olan bu özellik güneş battıktan sonra ekranın rengini göz sağlığı açısından karartıyor. Özellik aynı zamanda daha uzun şarj ömrü de elde etmenize yarıyor.

Bir çok akıllı telefon ve tablette bulunan bu söz konusu gece modu özelliği şimdi Xbox'ta test ediliyor. Microsoft şu anda özelliği test aşamasında tutuyor. Bir problem çıkmaması durumunda özellik herkese açık olarak kullanıma sunulacak.

Microsoft, Xbox'ta gece modu özelliği test ediyor

Xbox çok kullanışlı yeni bir özellik alıyor! - Resim : 1

Microsoft, Xbox konsolları için yeni bir gece modu özelliği üzerinde çalışıyor. Yazılım devi, bugün Alpha Skip-Ahead kullanıcıları arasında gece modunu test etmeye başladı. Özellik, Xbox sahiplerinin ekranlarını, denetleyici LED parlaklığını ve hatta Xbox güç düğmesini karartmasına olanak tanıyor.

Gece modu, farklı karartma seviyeleri ve isteğe bağlı bir mavi ışık filtresi dahil olmak üzere birçok özelleştirmeye sahip. Microsoft ayrıca Xbox sahiplerinin bu gece modunda kontrol cihazlarındaki LED parlaklığını kısmalarına ve Xbox güç düğmesi ışığını kısmalarına veya kapatmalarına izin veriyor. Ayrıca dileğe bağlı olarak Xbox'ınızı gece modu etkinleştirildiğinde HDR'yi devre dışı bırakacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Mod aynı zamanda isteüe bağlı olarak belli saatlere ayarlanabiliyor. İsterseniz özelliği gün batımında devreye girip sabah devre dışı olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Microsoft, özelliği şu anda test aşamasında tutuyor, ancak önümüzdeki haftalarda özelliğin yayılması söz konusu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.