Donanım

Microsoft'dan üç kez katlanabilen telefon hamlesi!

Katlanabilir telefon pazarı gün geçtikçe büyüyor. Şimdi bir teknoloji devi olan Microsoft'dan da katlanabilir telefon pazarına yönelik hamle geldi.

Microsoft'dan üç kez katlanabilen telefon hamlesi!

Microsoft tarafından alınan yeni bir patent, şirketin üç katlı bir tasarıma sahip "çok panelli cihazına" erken bir bakışı ortaya çıkarmış olabilir. Patent, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından geçen hafta verildi.

Microsoft'dan üç kez katlanabilen telefon hamlesi!

microsoft

Patente bakılırsa üç ayrı bölümden oluşan büyük bir ekran karşımıza çıkıyor. Cihaz, geri katlandığında geleneksel bir akıllı telefon işlevi görebilir. Microsoft'tan başka herhangi bir spesifikasyon detayı veya menteşe mekanizması ve nasıl çalıştığı hakkında detay yok. Samsung gibi diğer üreticilerin de kendi üçe katlanan cihazları üzerinde çalıştıkları söylentileri varken, TCL geçen yılın Mart ayında MWC Barcelona'da  çalışan bir konsept cihazı bile sergiledi. Microsoft'un üç katlı projesi hakkında daha fazla bilgi vermeyi planlayıp planlamadığı henüz belli değil.

Ancak katlanabilir akıllı telefon sektörü büyüdüğü için teknoloji devinden böyle bir hamle gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır. 

Cihazın Ekran No.3'ü katlandığında, ekran 2 ve 1'in birincil ekranı görevi göreceği tahmin ediliyor. Açıldığında, ekran 1 serbestçe katlanabildiğinden, cihaz mevcut Surface Duo'ya benzer bir çift ekran deneyimi bile sunabilir. Çizim ayrıca, ekran paneli 1'in panel 2 ve 3'ten çok daha hantal olduğunu ve muhtemelen pil ve SoC gibi donanımların çoğunu tutacağını ortaya koyuyor. Mevcut Surface Duo standartlarına göre hareket edersek, cihaz tamamen açıldığında büyük ve katlandığında oldukça hacimli olabilir.

Yorumlar
Hasan
İsterse 8 kez katlansın almam windows Microsoft bıktırdı uzak dursun. A4 kağıt gibi katlanması şuan gereksiz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.