Donanım
Samsung Galaxy S10 ilk güncellemesini aldı

Samsung Galaxy S10 ilk güncellemesini aldı

20 Şubat'ta tanıtılan Samsung Galaxy S10 ilk güncellemesini yalnızca bir hafta sonra aldı. Yeni güncellemede, kamera ve Bixby özelliklerinde bazı yenilikler geldi.


Samsung'un amiral gemisi olarak bilinen Galaxy S10, kısa bir süre önce (20 Şubat) firma tarafından düzenlenen bir etkinlikle ABD'nin San Francisco şehrinde  tanıtılmıştı. Galaxy S8 ve Galaxy S9 modelleri bile üretildikten çok uzun bir zaman sonra güncelleme alırken, Galaxy S10 neredeyse kullanıcıyla buluşur buluşmaz güncellemeye sahip oldu. Samsung Galaxy S10 serisine sahip olan küçük bir azınlık, bu güncellemeyi aldı.

Samsung Galaxy S10 ilk güncellemesini aldı

Samsung Galaxy S10 güncellemesinin en çok dikkat çeken detayları; kamera özelliğinin değişmesi ve Bixby butonunun istenirse pasife alınması oldu. Samsung'un sanal asistanı olarak tanıtılan Bixby, kullanıcı isterse devre dışı kalabilecek. Bu sayede neredeyse her seferinde uyarı veren ve kullanıcıya müdahale eden Bixby, sorun olmaktan çıkacak. Güncellenen Galaxy S10 ile ilgili detaylar ise şu şekilde;

  • Güvenli ve hızlı bulunmayan parmak izi sensörü; hem hız hem de güvenlik bakımından yeniden düzenlendi
  • Her uygulamada kullanmak yerine, yalnızca tercih ettiğiniz uygulamalarda Bixby özelliği yer alabilecek
  • Samsung bu güncelleme ile yeni modelinde kameranın odaklanma sorununu da gideriyor. Ayrıca artık kameralarda Instagram modu da bulunabilecek.

Samsung Galaxy S10 ilk güncellemesini aldı - Resim : 1

Diğer Samsung modellerinde de, aynı güncelleme olacak mı?

Samsung Galaxy S10 ile ilgili gelen bu ilk güncelleme, diğer Samsung modellerinde de kullanılacak gibi görünüyor. Samsung, gelen maillerde Bixby  konusunda yoğun şikayet aldığını daha önce ifade etmişti. Samsun Galaxy S10 serisinde Bixby özelliğinin bulunması bekleniyordu. Bu konuda hatasının farkına varan Samsung, bir hafta içerisinde Bixby modunu düzenleyen güncellemesini yayınladı. Ancak problem; Galaxy S8 ve Galaxy S9 başta olmak üzere birçok Samsung modelinde devam ediyor.

Samsung, bu yeni modelinde; Samsung Exynos 9 series 9820 yonga setiyle uyumlu olmayan hiçbir güncellemeyi gerçekleştirmeyeceğini açıkladı. Bu da; Samsung kullanıcıları için çok daha fazla kişiselleştirme özelliği ve 5G uyumlu kullanım anlamına geliyor.

Yorumlar
Alanya
Bixby tuşuna farklı uygulama da atanabiliyor olması iyi olmuş ama bixby yi kurmadan atama yapamıyon. Samsung haala bu bixby neden dayatıyor anlamadım. Yahu ya bize uygun hale getir yada istemeyen kaldırsın kardeşim. Note 9 dan bixby iptal edilemediği için her elimin değmesinde hy my diye çıkmasından nefret etmiştim.
Cevapla
Zek
Biz de note 8 kullanıcıları olarak ağzımız açık yazılım gelecek diye bakalım 2.defa uzatılmış yazılım 22 mart.şaka gibi ya böyle devam et samsung
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.