Xiaomi, yeni 120W şarj cihazını piyasaya sürdü!

Xiaomi yeni şarj cihazını tanıttı. İşte 120W şarj cihazının tüm özellikleri ve fiyatı.

Xiaomi, yeni 120W şarj cihazını piyasaya sürdü!

Son zamanlarda, akıllı telefon üreticileri, daha küçük form faktörleri nedeniyle GaN şarj cihazları sunuyor. Xiaomi de bu şirketler arasında yer alıyor. Yakın zamanda şirketten MDY-13-ET model numaralı yeni bir şarj cihazı 3C sertifikasından geçmişti.

Şimdi ise yakın zamanda sertifikasyon sürecinden geçen şarj cihazı piyasaya sürüldü. Halihazırda piyasada birkaç GaN şarj cihazına sahip olan Xiaomi, bugün bir tane daha piyasaya sürdü. Xiaomi 120W GaN şarj cihazı Çin'de 299 yuan olarak fiyatlandırılıyor. Bu da kabaca 47 dolar demek.

Xiaomi, yeni 120W şarj cihazını piyasaya sürdü!

Xiaomi, yeni 120W şarj cihazını piyasaya sürdü! - Resim : 1

Cihaz 1 Kasım'dan itibaren satışa sunulacak. Bu yeni Xiaomi 120W GaN şarj cihazının piyasaya sürülmesi, şirketin 120W şarj desteğiyle gelen Redmi Note 11 Pro+ akıllı telefonunu piyasaya sürmesinden hemen sonra geldi.

Xiaomi, bu yeni şarj cihazının yüksek frekanslı, düzlemsel bir transformatör modül tasarımı benimsediğini ve iyi bir ısı dağıtımı güvenilirliği sunduğunu söylüyor. Ayrıca, çoklu güvenlik koruma işlevleriyle birlikte yerleşik bir akıllı tanımlama çipine sahip. Şarj cihazının dış gövdesi yangına ve yüksek sıcaklığa dayanıklı malzemelerden yapılmış.

Xiaomi 120W GaN Şarj Cihazı, cihazları şarj etmek için tek bir USB-C bağlantı noktasıyla birlikte geliyor. Çinli marka tarafından Redmi Note 11 Pro+ akıllı telefonun 120W şarj cihazı ile sadece 15 dakikada tamamen şarj edilebileceği iddia edildi. Daha küçük boyut avantajının yanı sıra, GaN şarj cihazları akımı aktarmada da daha verimli. Sadece bu değil, aynı zamanda ısı kaybı da geleneksel silikon şarj cihazlarına kıyasla çok daha az diyebiliriz.