Donanım

Yeni AirPods Pro selefinden ne kadar üstün? İşte yanıtı

Apple, AirPods Pro'yu piyasaya sürdükten üç yıl sonra, şirket sonunda büyük Eylül donanım etkinliğinde kulaklıkların ikinci enkarnasyonu hakkında konuşmaya hazır.

Yeni AirPods Pro selefinden ne kadar üstün? İşte yanıtı

Önceki raporlar, AirPods Pro 2'nin önemli tasarım değişiklikleri olmayacağını ve değişikliklerin çoğunun iç mekana ayrıldığını belirtti. Ancak dış kısımda büyük bir güncelleme var: dokunmatik kontroller. AirPods Pro'nun gövdelerindeki kaydırma hareketleriyle ses çalmayı ve ses seviyesini kontrol edebileceksiniz.

Kulaklıklar, yeni bir çip olan H2 tarafından destekleniyor. Apple, bunun AirPods Pro'nun iki kata kadar daha fazla gürültüyü azaltmasına yardımcı olacağını iddia ediyor. Ses kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabilecek yeni bir sürücü de var Ek olarak, özel bir mekansal ses profili ayarlamak için iPhone'unuzun kamerasını kullanabileceksiniz.

Yeni AirPods Pro selefinden ne kadar üstün? İşte yanıtı - Resim : 1

Yeni AirPods Pro selefinden ne kadar üstün? İşte yanıtı

Dinleme süresine gelince, Apple, aktif gürültü iptali açıkken tek bir şarjla altı saate kadar veya uzamsal ses kullanırken 5.5 saate kadar kullanım elde edeceğinizi söylüyor. Apple, orijinal AirPods Pro'nun ANC etkinken 4,5 saatlik oynatma sunacağını iddia etti, bu yüzden bu %33’lük bir gelişme. Bu arada şarj kutusu, son modelden altı saat daha fazla olan 30 saatlik dinleme süresi sunuyor. Bundan bahsetmişken, yeni şarj çantasını bir Apple Watch şarj cihazının yanı sıra bir Lightning kablosu, MagSafe veya bir Qi şarj cihazı (ne yazık ki henüz USB-C yok) ile güçlendirebileceksiniz.

Bu sefer, her kulaklık, kaybolduğunda bir ses çalabilir ve umarız Find My'ın yardımıyla yerini bulmayı kolaylaştırır. Şarj kutusunda ayrıca, kaybolduğunda bulmanıza yardımcı olacak bir hoparlör bulunuyor.

İkinci nesil AirPods Pro'ya sahip olmak için çok fazla beklemeniz gerekmeyecek: 9 Eylül'de sipariş edilebilecek ve 23 Eylül'de gönderilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.